Reklamsız Sözcü

Kimsesiz kadınlara fuhuş protokolu imzalatan çetenin, şifreli konuşmaları ortaya çıktı

Adana'da kimsesiz kadınları zorla fuhuş yaptıran çete çökertildi. Çetenin kadınlara bir yıllık protokol imzalattıkları ve şifreli mesajlar ile haberleştikleri anlaşıldı. 

android-time 10:35
Adana'da kimsesiz kadınları zorla fuhuş yaptıran çete çökertildi. Çetenin kadınlara bir yıllık protokol imzalattıkları ve şifreli mesajlar ile haberleştikleri anlaşıldı. 

Adana’da 1 yıllık protokol imzalattıkları kimsesiz ve yardıma muhtaç kadınlara zorla fuhuş yaptıran çete, polisin operasyonuyla çökertildi. Dinlemeye takılmak istemeyen çete üyelerinin kullandıkları şifreli mesajlaşmalardaki tabirler ise dikkat çekti.

adana-dha

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 17 Nisan’da kent merkezinde kimsesiz ve yardıma muhtaç kadınlara zorla fuhuş yaptırıp fuhuşa aracılık ve yer temininde bulunduğu öne sürülen kişilerin evlerine baskın yaptı. Bazı evlere özel harekat timleriyle giren polisler, 9 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelilerin, bazı kadınları parklarda ve otoyolda çalıştırdığı, TIR sürücülerinin fuhuş için sıraya girdiği ve fuhuş yapmak istemeyenlerin ise dövüldüğü öne sürüldü.

1 YILLIK PROTOKOL İMZALATIYORLAR

adana-dha-1

Şüphelilerin, parklardaki kimsesiz kadınların yanına giderek ,”İstersen sana para kazandıralım, kalacak yer ve yemek verelim” diyerek kandırdığı, tuzağa düşürdükleri kadınlara 1 yıllık sözleşme imzalattığı iddia edildi. Hazırlanan protokole göre, gündüz parkta gece saatlerinde ise otoyolda çalışan kadınların kazançlarının büyük bölümünü çete üyelerinin aldığı öğrenildi. Fuhuş yapmak istemeyenlerin ölümle tehdit edildiği, ayda ortalama 20 bin lira kazanan kadınlara çok az pay verildiği de saptandı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan 23 mağdur kadından 16’sının şüphelilerden şikayetçi olduğu, mağdurların bazılarının okuma yazma bilmediği kaydedildi. Sorgulanan 9 şüpheli ise suçlamaları kabul etmedi. Şüphelilerin, ilişkiye girdikleri kadınlara çok para veren müşteriler için ‘keneli’ tabiri kullandıkları öğrenildi. Adliyeye sevk edilen 9 şüpheli tutuklandı.

ŞİFRELİ MESAJLAR

resimid_4927125

Polis ise çete üyerinin aralarındaki şifreli mesajları ortaya çıkardı. Dinlemeye yakalanmak istemeyen zanlıların ise şifreli mesajları şöyle:

Kadın: Araba

Zengin müşteri: Keneli

Güzel kadın: Lüks otomobil

Çirkin kadın: Toros

Fuhuş: Otobana vurmak

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:0901.05.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more