Reklamsız Sözcü

MİT ve jandarmadan ortak operasyon: Öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile jandarmanın birlikte yürüttüğü operasyonda, PKK'lı 7 terörist öldürüldü. Çatışmada 1 asker de yaralandı. Öldürülen teröristlerden birinin terör örgütünün 'sözde' Erzurum eyalet sorumlusu ve aranan teröristler listesinde 'kırmızı kategori'de yer alan Medeni Sayılgan olduğu belirlendi.

11:00 -
MİT ve jandarmadan ortak operasyon: Öldürüldü

MİT ve İl Jandarma Komutanlığı’nın koordineli çalışmasıyla dün Pülümür ilçesi kırsalında bir grup PKK’lı teröristin yeri belirlendi. Bölgeye düzenlenen operasyonda, güvenlik güçleri, teröristlerle sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada, 7 terörist ölü ele geçirildi. Çatışmada 1 asker de yaralandı. Yaralı asker, helikopterle çatışma bölgesinden alınarak hastaneye kaldırıldı. Kolundan yaralanan askerin tedavisinin sürdüğü bildirildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST, ÖRGÜTÜN ‘SÖZDE’ SORUMLUSU ÇIKTI

Operasyonda öldürülen PKK’lılardan birinin örgütün ‘sözde’ Erzurum eyalet sorumlusu Medeni Sayılgan olduğu belirlendi. İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde ‘kırmızı kategori’de yer alan “Panzer Kemal” kod adlı Sayılgan’ın daha önce de örgütün ‘sözde’ Amanoslar bölge sorumluluğunu yaptığı Hatay’ın İskender’un ilçesinde 6 askerin şehit edilmesi talimatını verdiği belirlendi. Güvenlik güçlerinin bölgedeki geniş çaplı operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:55 05.04.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more