Sözcü Plus Giriş

Kıyı kesimler dikkat! Sel riski…

Yurtta bugün batı kıyılarda kuvvetli yağışlar bekleniyor, yoğun yağışlar İzmir dolaylarında sel riski oluşturabilir. Meteoroloji yayınladığı son dakika uyarısıyla 3 il için yoğun yağışların oluşturabileceği sel konusunda uyardı. Hafta sonu yaklaşırken planlarını şekillendirmek isteyen vatandaşlar için hava durumu detayları şu şekilde...

null
Güncellenme: 09:22, 23/02/2018
Kıyı kesimler dikkat! Sel riski…

Karsız başlayan kış sürüyor, hava durumu haberlerine göre yurdun batı bölgelerinde yoğun yağışlar beklenirken yarından itibaren yağışlar farklı bölgelere kayıyor. Meteoroloji’nin verdiği son bilgilere göre hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

3 İL İÇİN SEL UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun batı kıyıları için yoğun yağmur uyarısı yaptı; Yağışların; bugün akşam saatlerinde Muğla il geneli ile İzmir ve Aydın’ın batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım riski, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

5-gunluk-son-dakika-hava-durumu-haberleri

GÜNÜN HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesiminin yüksekleri (Toroslar) ile öğle saatlerinde Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların Muğla il geneli ile İzmir ve Aydın’ın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney, güneydoğu kesimlerde doğu, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı, Güney Ege kıyıları ile Çeşme çevrelerinde kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 11
İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu 11
İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerinde batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 14
Adana: Çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey ve yüksek kesimleri yağmurlu  20
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 14
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 14
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 2
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 13

Yayınlanma Tarihi:09:11,