Sözcü Plus Giriş

Konsolosluk çalışanlarından çarpıcı ifadeler

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Türk ve yabancı olmak üzere 45 konsolosluk çalışanı, tanık sıfatıyla ifadeye çağrıldı. 20 çalışan savcılığa ifade verdi. Diğer tanıkların ifadesinin pazartesi günü alınacağı öğrenildi. Çalışanların ifadelerinde Kaşıkçı'nın konsolosluğa gelmesinden bir gün önce kendilerine 2 gün izin verildiğini söyledikleri belirtildi.

Sözcü İstanbul
Güncellenme: 10:50, 27/10/2018

Ümit TÜRK – Can ÖZÇELİK/İSTANBUL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tanık sıfatıyla Türk ve yabancı olmak üzere 45 konsolosluk çalışanını ifadeye çağırıldı. 20 çalışanın ifadesi alınırken diğer tanıkların da pazartesi günü ifadeye geleceği öğrenildi.

Tanık sıfatıyla ifadeleri alınan ve aralarında makam şoförü, teknik ve santral görevlisi ile muhasebe sorumlusunun bulunduğu konsolosluk çalışanlarının savcılığa önemli bilgiler verdikleri öğrenildi.

FOTO:AA - Konsolosluk çalışanlarının savcıya ifade verdi.

FOTO:AA – Konsolosluk çalışanlarının savcıya ifade verdi.

KAŞIKÇI GELMEDEN BİR GÜN ÖNCE ÇALIŞANLARA İZİN VERİLDİ

Çalışanların Kaşıkçı'nın Konsolosluğa gelmesinden bir gün önce kendilerine konsolosluk tarafından 2 gün boyunca izin verildiğini söyledikleri öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:16:39,