Sözcü Plus Giriş

Konsolosluktaki ‘gizemli şahıs’ konsolosun oğlu çıktı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının ardından gözlerin çevrildiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan bugün ilginç bir görüntü geldi. Konsolosluk konutunun bulunduğu bölgeye gelen bir araçtan inen beyaz önlüklü bir kişinin konsolosluk konutuna girdi. İçeri giren kişinin kimliği merak konusu oldu. Gerçek ise saatler sonra ortaya çıktı.

Fatma VURGUN
11:12 -

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra ortadan kaybolan Cemal Kaşıkçı'yla ilgili bekleyiş sürüyor. Konsolosluk binasındaki hareketliliğin aksine sessizliğin hakim olduğu konutta ise bu sabah esrarengiz bir olay yaşandı. Konsolosluğa ait bir araç konutun önüne geldi. Basın mensuplarını fark eden araç bina önünden uzaklaştı. Bir süre sonra geri gelen araç konutun kapısına yanaştı. Araçtan üzerinde beyaz önlük bulunan bir kişi inerek binaya girdi. Kimliği belirlenemeyen bu kişinin kim olduğu ve konuta ne için geldiği merak konusu oldu.

OĞLU ÇIKTI

Şahsın kimliği ise ilerleyen saatlerde ortaya çıktı. Gencin, Başkonsolos Muhammed El Otaibi’nin İstanbul Üniversitesi’nde okuyan oğlu olduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gittikten sonra bir daha bir daha haber alınamamıştı. Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen, aralarında
yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

Son güncelleme: 13:47 12.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more