Reklamsız Sözcü

Konya’da yeni obruk oluştu

Konya'nın Karapınar ilçesindeki bir mısır tarlasında, 20 metre çapında 30 metre derinliğinde içinde su bulunan obruk oluştu. İlçede son üç ayda dördüncü kez obruk oluştu.

android-time 17:58
Konya’da yeni obruk oluştu
Konya'nın Karapınar ilçesindeki bir mısır tarlasında, 20 metre çapında 30 metre derinliğinde içinde su bulunan obruk oluştu. İlçede son üç ayda dördüncü kez obruk oluştu.

İrili ufaklı 100’ün üzerinde obruğun bulunduğu Karapınar’da, yeni bir obruk oluştu.  Yer altı sularının çekilmesiyle oluşan obruk, bu kez ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Gaziosmanpaşa Mahallesi Sırnık Mevkii’ndeki mısır tarlasında meydana geldi.

obruk-aa1_6191226

Başka bir mısır tarlasında biçerdöverle hasat yapan sürücü, yakındaki mısır tarlasının ortasında toz bulutu kalktığını  fark etti. Aracı durdurup toz bulutunun olduğu bölgeye geldiğinde yeni bir obruğun oluştuğunu gördü.

İLGİLİ HABERTarlaya su hattı döşerken 15 metre derinliğinde obruk oluştuTarlaya su hattı döşerken 15 metre derinliğinde obruk oluştu

Ardın bölgedeki diğer çiftçilere haber verdi. Yapılan incelemede büyük bir bölümünde su bulunan obruğun yaklaşık 20 metre çapında, 30 metre derinliğinde olduğu saptandı. Obruğun oluştuğu sırada patika yoldan herhangi bir araç veya köylünün geçmemesi faciayı önledi.

konya-dha1_6191069

“TEDİRGİNLİK BAŞLADI”

Aynı mevkide çiftçilik yapan Kenan Bozkurt, bu bölgede ilk defa obruk oluştuğunu belirterek, ”İlerideki mısır tarlasından sesler geldiğini  duydum. Ama obruk olduğu hiç aklıma gelmedi. Çöken yerde  kamyon, traktör  ve başka araçlarda geçiyordu. Şans eseri o anda geçen yoktu. Ama çevresindeki çiftiler korkmuş. Artık bizde tedirginlik başladı” diye konuştu. DHA

İLGİLİ HABERKarapınar'da 10 metre derinliğinde bir obruk daha oluştuKarapınar'da 10 metre derinliğinde bir obruk daha oluştu

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 18:1823.09.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more