Sözcü Plus Giriş

Konya’da yolcu otobüsünde bir yolcunun valizinde patlayıcı madde ve düzenek ele geçirildi

Konya’nın Seydişehir ilçesinde bir yolcu otobüsünde yapılan aramada valiz içerisinde 2 adet dinamit lokumu ile 2 adet patlayıcı kapsül ve kablolar ele geçirildi.

null
Güncellenme: 23:04, 01/02/2018

Edinilen bilgiye göre, Antalya'dan Konya istikametine giden bir firmaya ait yolcu otobüsünde bomba olduğu yönünde gelen ihbar üzerine Seydişehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler harekete geçti.

resimid_4541361

Bir dinlenme tesisinde durdurulan otobüste ekipler arama yaptı. Yolculardan Ş.O'nun (31) valizinde yapılan aramada 2 adet dinamit lokumu ve 2 adet patlayıcı kapsül ile kablolar ele geçirildi. Ş.O. polis tarafından gözaltına alınırken, otobüs güvenlik şeridine alınarak, olay yerine Konya İl Emniyet Müdürlüğünden bomba imha uzmanı çağrıldı.

resimid_4541359

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Ş.O. Seydişehir Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek Seydişehir Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada ilk ifadesi alınan Ş.O'nun inşaatlarda çalıştığını ve bombayı orada bulduğunu söylediği öğrenildi.

resimid_4541127

Ş.O. daha sonra terör bağlantısı ihtimali sebebiyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Konya'ya götürüldü.

İHA

Yayınlanma Tarihi:21:40,