‘Köpek giremez’ dedi kendi giremedi

TBMM’deki kavgalarda başrolü oynayan, Milletvekillerine yumruk atan ve Meclis Genel Kurulunda CHP’lilere ‘’Köpek giremez’’ pankartı gösteren AKP Antalya Milletvekili Gökçen Erdoğan Enç, listeye alınmadı. Mevcut Milletvekilleri arasında Antalya’dan yeniden vekil adayı yapılmayan tek isim olan Enç, ‘’ Partim bundan sonra ne görev verirse yapmaya hazırım, mahalle temsilciliği bile olabilir’’ dedi.

‘Köpek giremez’ dedi kendi giremedi

TBMM'de çıkan kavgalarda sık sık gündeme gelen Enç, geçtiğimiz yıl TBMM'de yaşanan kavga sırasında bir AKP milletvekilinin bacağından ısırıldığını iddia etmesi üzerine Genel Kurul'da ‘Dikkat Köpek Giremez' pankartı açıp CHP'lilere göstermişti. Enç'in bu tavrına vatandaşlar ve Hayvan Hakları örgütleri de tepki göstermişti.

ÖZGEÇMİŞİNİ DE SİLDİ

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın TBMM’de yaptığı kelepçeli eyleme de müdahale eden Enç, CHP Milletvekili Şafak Pavey’in kol protezinin çıkmasına neden olmuştu. Enç'in HDP'li milletvekillerine de tekme attığı iddia edilmiş, Enç ise kendisinin saldırıya uğradığını savunmuştu.

Geçmişte FETÖ'ye yönelik övgü dolu tweetler atan Enç, FETÖ organizasyonu olan Türkçe Olimpiyatlarına katılmış “Barış, sevgi ve diyaloğun dili Türkçe her yerde… Karşılık beklemeden bu yolda Hizmet edenlere selam olsun” demişti. FETÖ bağlantılı “Kimse Yok Mu?” derneği yöneticiliği de yapan ve bunu özgeçmişine de yazan Enç, 17-25 Aralık sonrası ise, bu ifadeyi özgeçmişinden çıkarmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...