Kritik o köyler PKK’dan alındı!

TSK'dan gelen son dakika Afrin haberlerine göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ÖSO'nun düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan köyleri teröristlerden temizledi. Bu gelişmeyle birlikte 24 saat içerisinde temizlenen köy sayısı 8'e yükseldi.

Kritik o köyler PKK’dan alındı!

Afrin’den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Zeytin Dalı harekatı’nın başlamasından bu yana önemli 99 nokta terör örgütlerinden temizlenmiş oldu. Operasyon kapsamında şimdiye kadar bin 829 terörist de Mehmetçiğimiz tarafından etkisiz hale getirildi.

YENİ HAZIRLIKLAR VAR

Afrin bölgesinde kritik öneme sahip olduğu belirtilen Cinderes ve Raco beldelerinin etrafındaki tepeler, ‘Zeytin Dalı Harekatı’yla kontrol altına alınmıştı. Beldelere bağlı birçok köy de harekat kapsamında teröristlerden temizlendi. Cinderes ve Raco beldelerinin teröristlerden temizlenmesi için yeni hazırlıkların yapıldığı da bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bölgeye JÖH ve PÖH timleri sevk edilecek ve alanda tuzaklanan patlayıcılar imha edilip bölge güvenli hale getirilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...