Küçük kızın babası olayı anlattı

Maltepe'de 6 yaşındaki engelli çocuğu kaçırmaya çalıştığı öne sürülen bir kişi çevredekiler tarafından linç edildi. Olayı anlatan çocuğun babası, "Belki çocuğumu kaçırmış olsaydı, şimdi hayatta olmayacaktı" dedi.

Dün saat 20.30 sıralarında Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi Bağdat Caddesi’nde 6 yaşındaki engelli kız çocuğunu kaçırmaya çalıştığı belirtilen G.B (38), çevredekiler tarafından yakalandı. G.B. uzun süre dövüldü. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi, öfkeli kalabalığın elinden aldı. Yaralı G.B. hastaneye götürüldü. Ancak tedaviyi reddettiği öne sürülen G.B. götürüldüğü Cumhuriyet Polis Merkezi’nde rahatsızlandı. G.B. için polis merkezine ambulans çağrıldı. Ancak G.B. hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. Yapılan incelemede G.B.’nin gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu da tespit edildi.

BABA: BELKİ ÇOCUĞUM HAYATTA OLMAYACAKTI

Kaçırılmaya çalışılan 6 yaşındaki kızın babası Kenan B. “Belki çocuğumu kaçırmış olsaydı şimdi hayatta olmayacaktı” diye konuştu. Olay anını anlatan baba Kenan B., “İş yerimde çalışırken dışarıda bir bağırışma duydum. Bir adam çocuğumun elinden tutmuş, ‘Çabuk anahtarı getir’ diye bağırıyordu. Çocuklara bakmak için dışarı çıkan eşim de ‘Ne yapıyorsun çocuğa’ deyip o tarafa yönelince ben de gittim. Çocuğu kaçırdığı nereden aklıma gelebilirdi. O sırada eşim, ‘Kenan çabuk çocuğu kaçırıyorlar’ diye bağırdı. Adamın elinden kurtulan kızım annesine doğru koştu” dedi

Çocuğunu kaçırmaya çalışan G.B.’nin eşinin üzerine de yürüdüğünü söyleyen Kenan B., Eşime ‘sus sesini yükseltme’ diye bağırınca durumun vahim olduğunu anladım. Koşarak yanına gittim. ‘Ne yapıyorsun sen beyefendi, benim çocuğumu nereye götürüyorsun’ diye sordum ‘Bu çocuk benim çocuğum’ deye yanıt verdi. Tartışma sürerken bütün esnaf adamın üstüne bir anda çullandı” diye konuştu.

KALABALIK ADAMI LİNÇ ETMEYE BAŞLADI

Kenan B. olayın  sonrasını şu sözlerle anlattı: “Bana fırsat kalmadan adamı araya aldılar, linç etmeye başladılar. Çok ağır darbeler almaya başladı. Belki çocuğumu kaçırmış olsaydı çocuğum şimdi hayatta olmayacaktı. Ona rağmen adamın aciz durumuna, dayak yiyişine yüreğim el vermedi. Adamın üzerine atladım. ‘Vurmayın polis geliyor, polise teslim edelim’ dedim. Sonra adama ‘Sen benim çocuğumu nereye götürüyordun doğruyu söyle’ dedim. O da ‘Ağabey, ben çocuğu parka götürüp biraz eğlenecektim’  diye yanıt verdi. Ben de, ‘Çocuğumla nasıl eğleniyorsun? Ne yapacaktın’ diye sordum. Sözlerimin ardından toplanan kalabalık adamı darp etmeye devam etti.

İstanbul'da çocuk kaçırdığı iddia edilen adamı mahalleli linç etti İlginizi Çekebilir İstanbul'da çocuk kaçırdığı iddia edilen adamı mahalleli linç etti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...