Kulaklı orman baykuşu tedavi altında

Iğdır'ın merkez Melekli beldesinde bir lokantanın camına çarparak travma geçiren kulaklı orman baykuşu, tedavi altına alındı.

Kulaklı orman baykuşu tedavi altında

İşyeri sahibi tarafından koruma altına alınan baykuş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü Yaban Hayatı Koruma ekiplerine teslim edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Mete Türkoğlu, veteriner hekim tarafından kontrol altına alınan kulaklı orman baykuşunun çarpma etkisi ile travmaya bağlı stres altında olduğunu kanadında ya da herhangi bir yerinde yaralanma olmadığı belirtti. Kulaklı baykuşun uçma kabiliyetini kaybetmediği vurgulayan Türkoğlu, “Tedavisi ve bakımı ve beslenmesi yapıldıktan sonra baykuşu yaşam alanı olan ağaçlık alanda doğaya bırakacağız.

Yaklaşık bir yaşında olan, sık ağaçlı bölgeleri mesken tutan kulaklı orman baykuşu genellikle küçük kuşlarla, tarladaki farelerle, leşlerle beslenen, geceleri avlanan gündüzleri ise görme yeteneği az olduğundan çalılık ve ağaçlar arasına saklanan bir kuş türüdür” diye konuştu.

2
IĞDIR, (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...