Sözcü Plus Giriş

2018 Kurban Bayramı tarihleri: Kurbanlık fiyatları ne kadar?

Kurban Bayramına kısa bir zaman kaldı. Tatil yapmak isteyenler Kurban Bayramı tarihini, kurban almak isteyenler ise 2018 kurbanlık fiyatlarını merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde hükümetten açıklama gelmiş ve bu sene Kurban Bayramı'nda 9 gün tatil yapılacağı duyurulmuştu. İşte Kurban Bayramı tarihleri ve kurbanlık fiyatları...

20:40 -
2018 Kurban Bayramı tarihleri: Kurbanlık fiyatları ne kadar?

Kurbanlık fiyatları bu sene, geçen yıla göre yüzde 10 zamlandı. Öte yandan fiyatların özellikle bayrama 10 gün kala değişkenlik göstermesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, arife gününün de tam gün tatil olacağını açıkladı. Kurban Bayramı ayın hangi günlerine geliyor merak ediliyor. İşte Kurban Bayramı hakkında ayrıntılı bilgiler…

2018 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

İLGİLİ HABERBayram tatiline gideceklere önemli uyarı!Bayram tatiline gideceklere önemli uyarı!

KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da kurban hareketliliği başladı. Kurbanlık fiyatları bu sene, geçen yıla göre yüzde 10 zamlandı. En düşük küçükbaş fiyatının 800 lira, en düşük büyükbaş fiyatının ise 7 bin lira. İstanbul’da başta belediyeler olmak üzere  çeşitli kurumlar, kurban satış ve kesim hazırlıklarına devam ederken, besi çiftliklerinde ise kurban satışları başladı.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hem kurbanlık kesecekler için hem de satışını yapacaklar için hareketlilik başladı. En büyük merak konusu ise bu seneki küçükbaş ve büyükbaş hayvanların fiyatlarıydı… Geçen yıl pazarda en düşük küçükbaş 600, büyükbaş da 6 bin liradan satılırken, bu rakamlarda bu sene için en az yüzde 10’luk bir artış olduğu belirtiliyor.

Bu artışın en önemli gerekçelerinden biri hayvan yetiştiriciliğindeki girdilerde yaşanan artış ile döviz kurlarının yüksekliği gösteriliyor. Maliyetlerdeki artışlardan en fazla etkilenenlerin başında ise yem ve yakıt  fiyatları geliyor. Fiyatların özellikle bayrama 10 gün kala değişkenlik göstermesi bekleniyor.

DHA

Son güncelleme: 21:26 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more