Sözcü Plus Giriş

Burs ve kredi ücretleri belli oldu! KYK burs başvuruları başladı mı?

Öğrenciler heyecan için KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak araştırıyor. Eğitim öğretim maratonunun başlamasının ardından maddi destek almak isteyen öğrenciler Yurtkur'dan yapılacak KYK burs ve öğrenim kredisi açıklamasını bekliyor. Cumhurbaşkanı yeni eğitim öğretim dönemindeki burs ve kredi ücretlerini açıkladı. Peki 2018'de KYK burs başvuruları hangi tarihte başlayacak, kimler başvuru yapabilir?

08:35 -
Burs ve kredi ücretleri belli oldu! KYK burs başvuruları başladı mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), her öğrenciye öğrenim kredisi veriyor, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere de karşılıksız burs veriyor. 12 Ay süre ile öğrencilere destek sağlayan KYK burs ve kredileri için başvuru tarihi bekleniyor. KYK burs başvurularının başlaması için tüm üniversite kayıtlarının son bulması gerekiyor. KYK bursu ve öğrenim kredisi ne kadar olacak?

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda KYK burs ve kredi başvurularının Kasım ayı içerisinde başlaması bekleniyor.

ÖĞRENİM KREDİSİNDEN VE BURSLARDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Ön lisans öğrencileri,
Lisans öğrencileri,
İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez),
Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.

2018 KYK BURS ÜCRETİ KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki eğitim döneminde burs oranlarını lisansta 500 liraya, yüksek lisansta 1000 liraya,  doktorada ise 1500 liraya yükseltme kararı aldık. Yurtlarda kalan öğrencilerimizin yemek yardımını da 8 liraya yükselttik.” dedi.

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 13:04 03.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more