Lüks minibüsle gelip kapıdan ayakkabı çaldı

İstanbul Tuzla'da son günlerde ayakkabı hırsızları dadandı. Lüks minibüsle geldikleri mahalleden 600 çift ayakkabı çalan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı.

Tuzla Yayla Mahallesi’nde son günlerde sık sık ayakkabı hırsızlığı yaşanıyor. Mahalle sakinleri binalara giren hırsızların yaklaşık 600 çift ayakkabı çaldığını belirtiliyor. Son hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı. O görüntülerde sabaha karşı bir binaya elinde torbayla giren hırsız iki dairenin önünde bulunan ayakkabıları çaldı. Hırsız topladığı ayakkabılarla bina önünde bekleyen minibüse binerek uzaklaştı. Bina sakinlerinin şikayeti üzerine polis hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

“MAHALLEDE YAKLAŞIK 600 ÇİFT AYAKKABI ÇALDILAR”

Mahalle sakini Hakan Eski, ” Apartmandaki ayakkabıları aldıktan sonra arkada bulunan iki apartmana doğru gidiyorlar. Mahallemizde ilk defa olan bir şey değil. Emniyet ve muhtarlıktan aldığımız bilgiye göre bu mahallede 600 çift ayakkabı çalınmış. Emniyette yetkili kişilere güvenlik kameralarını izlettik.  Bu zamana kadar toplamda  30 apartmanda hırsızlık olayı yaşandı. Siyah renkli lüks minibüsle geliyorlar. Bunları bir kere sigara içerken evimin terasında gördüm. İlk başta UBER aracı sandım ama ayakkabıları çalıp gidiyorlarmış” dedi.

“HIRSIZLAR BİR AN ÖNCE YAKALANMASINI İSTİYORUZ”

Dairesinde ayakkabı çalınan Erdal Usta, “Son zamanlarda mahallemizde akıl almaz ayakkabı hırsızlığı oluyor. Tek başına ayakkabıları marka olarak seçe seçe almış. Emniyette başvurdum. Önlem alınması istiyoruz. Bugün ayakkabı gitsin önemli değil. Yarın Allah muhafaza içeride hırsızlarla karşılaşırsak bunun sonucu ne olacak canımız bu kadar ucuz mu? Biz polisimize ve devletimize güvenmek istiyoruz” diye konuştu.
 Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL, (DHA)
tuzla-ayakkabi-hirsizi-foto-dha-1 tuzla-ayakkabi-hirsizi-foto-dha-2 tuzla-ayakkabi-hirsizi-foto-dha-3 tuzla-ayakkabi-hirsizi-foto-dha-4

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...