Sözcü Plus Giriş

Malatya’da okullar tatil mi? 28 Aralık Cuma günü için Malatya kar tatili açıklaması…

Malatya'da yaşanan kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle okullarda eğitime ara verilip verilmeyeceği merak konusuydu. Malatya'nın 3 ilçesindeki yoğun yağış kar tatiline sebep oldu. Doğanyol, Kuluncak ve Pütürge ilçesinde, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle eğitime ara verildi. 28 Aralık Cuma günü ilgili ilçelerde eğitime ara verilecek...

08:06 -
Malatya’da okullar tatil mi? 28 Aralık Cuma günü için Malatya kar tatili açıklaması…

Kar tatili ilan edilen noktalar arasında Malatya’nın üç ilçesi de eklendi. Malatya’nın Doğanyol, Kuluncak ve Pütürge ilçesinde dün başlayan kar yağışı şiddetini artırdı. Kar nedeniyle ilçe merkezleri beyaza bürünürken, belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarına başladı. Valilikten yapılan açıklamayla 3 ilçede okullar yarın için tatil edilirken, şu anlık kar yağışı ve herhangi bir olumsuzluk bulunmayan diğer ilçelerde ise eğitim ve öğretime devam edileceği öğrenildi.

Malatya'da birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

Malatya’da birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

MALATYA İÇİN KAR TATİLİ AÇIKLAMASI

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve oluşabilecek buzlanma dolayısıyla öğrencilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması amacıyla Doğanyol, Kuluncak ve Pütürge ilçelerinde okulların tatil edildiğini söyledi. Tatlı, 3 ilçe dışında diğer yerlerde eğitim ve öğretime devam edileceğini, başka bir olumsuzluk bulunmadığını belirtti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more