Manisa Yunusemre TOKİ kura çekilişi sonuçları canlı yayında açıklandı

Manisa Yunusemre TOKİ kura çekilişi sonuçları belli oldu. Manisa Yunusemre Akgedik'te inşa edilen 1500 konuttan, 3+1 dairelerin kura sonuçları belirlendi. TOKİ kura sonuçlarının listesi ise internet üzerinden henüz yayımlanmış değil.

Manisa Yunusemre TOKİ kura çekilişi sonuçları canlı yayında açıklandı

Yunusemre Belediyesinin TOKİ işbirliğiyle kentteki konut sorununu çözmek için hayata geçirdiği 5 bin 500 konutluk Yunuskent Toplu Konut Projesinin 2. Etabının kura çekimlerine başlandı. Şehit aileleri ve gazilerden başvuran 17 kişinin kura dışı hak sahibi olduğu törende isimleri kurayla çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

5 bin 500 konutluk Yunuskent Toplu Konut Projesinin 2. Etap kura çekimleri Atatürk Spor Salonunda başladı. 3+1 konutların kura çekimiyle başlayan törende yarın da 2+1 konutun kura çekimleri gerçekleştirilecek. Proje kapsamında 1062 adet 3+1, 438 adet de 2+1 konutun kurası çekilerek hak sahipleri belirlenmiş olacak. İHA

KURA ÇEKİLİŞİ NASIL YAPILIYOR?

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.
Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

Sırada Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerin konutları,
Sırada Engelli Vatandaşlarımızın konut Alma hakkı ve konut belirleme kurası
Sırada Emekli Vatandaşlarımızın Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası,
Sırada Diğer başvuru sahiplerinin Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...