Sözcü Plus Giriş

Mardin ve Batman sahur ve iftar vakti ne zaman, saat kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı, sahur ve iftar vakitlerini resmi internet sitesinden açıkladı. Oruç ve namaz ibadetlerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar sahur ve iftar vakitlerini internet üzerinden araştırıyor. Haberimizden Mardin ve Batman illerinin imsakiyesinden sahur ve iftar vakitlerini öğrenebilirsiniz.

Güncellenme: 12:08, 01/03/2019
Mardin ve Batman sahur ve iftar vakti ne zaman, saat kaçta?

Mardin ve Batman, 15 Mayıs’ı 16 Mayıs’a bağlayan gece ilk sahurunu yapacak. Sahur ve iftar sofralarını hazırlamak isteyen, bütün bir günü büyük bir sabırla oruç tutarak geçiren Müslümanlar sahur ve iftar vakti ne zaman öğrenmek istiyor. İslam’da sahurun özel bir yeri vardır. Ayrıca oruçlu kişinin gün boyunca yaptığı bütün işler ibadet yerine geçer ve orucu açmadan önce edilen dua kabul edilir. İşte Mardin, Batman illerinin sahur ve iftar vakitleri…

MARDİN VE BATMAN SAHUR VE İFTAR SAAT KAÇTA?

2018 KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Ramazan ayının 27. gecesi İslam âleminde Kadir Gecesi olarak bilinir ve kutlanır. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı 2018 yılı dini günler takvimine göre İslam aleminin en kutsal gecesi olan Kadir Gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar günü idrak edilecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Üç gün sürecek Ramazan Bayramı'nın ilk günü 15 Haziran Cuma gününe denk gelecek.

Yayınlanma Tarihi:20:29,