Mardin’de iftar saat kaçta? Mardin imsakiyesi ve Mardin iftar vakti, sahur vakti…

İslam alemi ramazana erişti, Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehirlerimizden Mardin'deki vatandaşlarımız iftar saati ve sahur saatini merak ediyor. Sıcak dönemlere denk gelen ramazan sebebiyle oruçlar uzun süre boyunca tutuluyor. İşte Mardin'deki vatandaşlarımız için Mardin imsakiyesi, iftar, oruç, teravih vakitleri...

Mardin’de iftar saat kaçta? Mardin imsakiyesi ve Mardin iftar vakti, sahur vakti…

Bir ramazan daha huzur içinde idrak edilmekte. Ramazan ibadetlerinin ilk sırasında yer alan oruç için bazı önemli saatler merakla inceleniyor. Mardin’de yaşayan vatandaşlarımız için, Mardin iftar vakti, Mardin sahur vakti, Mardin imsakiyesi haberimizde yer alıyor. Aşağıdaki tablodan Mardin için 17 Mayıs tarihli iftar, sahur ve teravih saatlerini görebilir. Sonraki günlere dair bilgiler için alttaki linkten faydalanabilirsiniz.

17 MAY
19:27
17 MAY
19:27
Mardin 2018 İmsakiyesi
Mardin'de ramazanın ikinci günü iftar vakti 19:27, teravih saati 20:57, imsak ise 03:22 olarak belirlendi

Mardin, Türkiye'nin büyükşehir Statüsüne giren bir ili ve en kalabalık yirmi altıncı şehri. 2013 itibarıyla 779.738 nüfusa sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Dicle Bölümü'nde yer alır. Suriye ile sınır komşusudur. Mardin’in önümüzdeki günler için imsakiyesine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

MARDİN İMSAKİYESİ 2018

MARDİN’DEKİ ÖNEMİ CAMİLER

Abdullatif (Latifiye) Camii: M.S. 1314’de Artukoğullarından Melik Salih ve Melik Muzaffer’in adamlarından Abdullatif Bin Abdullah tarafından yaptırılmıştır. Minaresi Mısır Valisi Muhammed Ziya Tayyar Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Sultan Avis ve Melik Mansur burada gömülüdür.

Kasım Tuğmaner Camii: Cumhuriyet meydanının biraz ilerisinde ana caddede bulunan Kasım Tuğmaner Camii 1960 yılında tamamlanmıştır.

Süleyman Paşa Camii: M.S. 1195 yılında Melik İsa’nın veziri Kudbettin Bin Emir Ali Sincari tarafından yaptırılmıştır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...