Sözcü Plus Giriş

Melih Gökçek uzun bir aradan sonra ortaya çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalan Melih Gökçek, uzun süren suskunluktan sonra ortaya çıktı.

Deniz AYHAN
Güncellenme: 12:33, 03/02/2018
Melih Gökçek uzun bir aradan sonra ortaya çıktı

Melih Gökçek, CHP'li Murat Karayalçın'a “Sevsinler seni, göbeğin 3 kez yıldızları gördü” dedi. 1999'daki seçimde Melih Gökçek ile yarışan Karayalçın, “Kim aday gösterilirse gösterilsin kazanacağız. Ankara’da keşke Melih Gökçek başkan olarak kalsaydı. Ona karşı daha yüksek oyla kazanırdık'' açıklaması yapınca Gökçek dayanamayıp, üst üste twitler attı.

“FARK ATARDIK”

Ankara'nın eski belediye başkanlarından Murat Karayalçın, CHP Kurultayı öncesinde katıldığı bir televizyon programında yerel seçimler ile ilgili olarak “Kim aday gösterilse gösterilsin, Ankara ve İstanbul’u kazanacağız. İyi bir çalışma yapılarak 20-25 ili CHP kazanır. 16 Nisan referandumunda İstanbul, Ankara ‘hayır’ dedi. İstanbul yapılan ihanetlere ‘hayır’ dedi. Ankara’da keşke Melih Gökçek Başkan olarak kalsaydı, ona karşı daha yüksek oyla kazanırdık” diye konuştu.

“SEVSİNLER SENİ”

Karayalçın'ın açıklamaları üzerine uzun süredir ayrı kaldığı Twitter'a sert ve hızlı bir dönüş yapan Gökçek üst üste tweetler atıp ”Sevsinler seni, göbeğin 3 kez yıldızları gördü. Hala desteksiz atıyorsun. 1999’da bana karşı aday oldun. Sandıklarda batı çalışma grubu 80 bin oyumu yedi, gene de 30 bin farkla seçimi aldım. Yenilmeye doymadın 2004’te bir daha aday oldun. Sırtın yerden kalkmadı. Yenilmeye doymadın 2009’da gene aday oldun. Gene tuş oldun. Ankara halkı beş kez benim sırtımı yere vermedi. Rabbime hamdolsun sandıkta bana gücünüz yetmedi. Ayıptır desteksiz atma tamam mı Sayın Karayalçın?” dedi.