Reklamsız Sözcü

‘Menfez Paşası’ Kuzu’ya lüks cip tahsis edilmiş

15 Temmuz’un ardından menfezde yakalanan FETÖ’nün Çiğli “imamı” eski Astsubay Zekeriya Kuzu’ya Cherokee Jeep tahsis edildiği ortaya çıktı. “Askeri Casusluk” kumpası davasına bu ifade damga vurdu.

Kamil ELİBOL
02:59 -
‘Menfez Paşası’ Kuzu’ya lüks cip tahsis edilmiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a suikast girişimi davasında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan FETÖ'nün Çiğli “imamı” Zekeriya Kuzu'ya Cherokee Jeep tahsis edildiği ortaya çıktı. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 102 şüphelinin yargılandığı “Askeri Casusluk” kumpas davasına Marmaris'e gönderilen suikast timi lideri ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından menfezde yakalanan Astsubay Kuzu'ya tanınan ayrıcalıklar yansıdı.

KUZU, MARMARİS'TE BİR MENFEZDE YAKALANMIŞTI FETÖ'nün ‘Çiğli İmamı” Zekeriya Kuzu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından timindeki askerle kaçmış ve 25 Temmuz 2106'da Marmaris'te bir menfezde yakalanmıştı.

KUZU, MARMARİS'TE BİR MENFEZDE YAKALANMIŞTI
FETÖ'nün ‘Çiğli İmamı” Zekeriya Kuzu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından timindeki askerle kaçmış ve 25 Temmuz 2106'da Marmaris'te bir menfezde yakalanmıştı.

“GENERALLERLE ‘KANKA' MUHABBETİ”

2013'de TSK'dan emekli olan Astsubay Murat Yüksel, tanık olarak verdiği ifadede FETÖ'nün Çiğli 2. Ana Jet Üssü imamı olan “Paşa” lakaplı Kuzu'ya ilişkin önemli bilgiler verdi. Darbe girişiminden iki ay önce şimdi kumpas davasında tutuklu yargılanan Astsubay Erdal Kaya'nın Gaziemir Hava Lojmanları'ndaki evlerine eşi ile birlikte ziyarete gittiklerini anlatan Yüksel şunları söyledi: “Erdal, şu anda gündemde olan Cumhurbaşkanımızın kaldığı otele baskın yapan suikast timinin lideri Astsubay Zekeriya Kuzu'nun üss astsubaylığı görev süresinin dolduğunu bana söyledi. Ben Çiğli Ana Jet Üssü'nde çalıştığım süre zarfında Zekeriya Kuzu'dan önce iki tane üs astsubayının görev yaptığına şahit oldum. Ancak hiçbirisine Zekeriya Kuzu'ya tanınan ayrıcalık tanınmamıştı. Yani bir üst astsubayı olarak Zekeriya Kuzu'dan önceki personele hiçbir araç dahi tahsis edilmezken, Kuzu'ya Cherokee Jeep tahsis edilmişti. Aynı zamanda generaller ve rütbelilerle tabir caizse ‘kanka' muhabbeti yapabilmekteydi.”

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:31 03.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more