Sözcü Plus Giriş

Meral Akşener İstanbul’da

Kırıkkale'de geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden İYİ Parti Samsun milletvekili adayı İbrahim Özyer'in, Samsun'daki cenaze töreni nedeniyle İYİ Parti'nin yarın İstanbul'da yapılması planlanan miting iptal edildi.Akşener, seçim çalışmalarına bugün İstanbul'un dört ilçesinde düzenlidiği mitinglerle nokta koyuyor.

Fatma VURGUN
Güncellenme: 17:18, 22/06/2018
Meral Akşener İstanbul’da

İYİ Parti'nin yarın İstanbul Kartal'da yapılması planlanan Büyük İstanbul Mitingi iptal edildi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener; “Elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz değerli arkadaşım İbrahim Özyer'in cenazesi nedeniyle 23 Haziran Cumartesi günü yapılması planlanan İstanbul'daki tüm mitinglerimiz iptal olmuştur. Merhumun naaşı öğle namazını müteakiben Samsun Büyük Cami'den kaldırılacaktır.” dedi.

meral-aksenerin-son-mitingi-24  İLÇEDE MİTİNG YAPIYOR

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, seçim çalışmalarını dün İstanbul’un üç ilçesinde düzenlidiği mitinglerle sonlandırıyor. Küçükçekmece’de yaptığı mitingte pazar günü yapılacak seçimlerde İstanbullulardan partisi ve kendisi için destek isteyen Akşener gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti lideri “Burada İstanbul gibi bir şehirde kendi çocukları trilyonlarla oynarken bizim 4 yıllık üniversite mezunu gençlerimiz fakirliğe mahkum edilmişse bu düzen değişmelidir. Bir devlet gencine iş vermek zorundadır” dedi.

Suriyeliler ilgili de konuşan Akşener, “Gitti önüne gelenin iç işlerine karıştı. 4 milyon Suriyeli ülkemize geldi. En büyük Suriyeli şehri İstanbul şu anda. Suriyeli kardeşlerimize laf etmiyorum. Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez ilk işim Suriyeli kardeşlerimizi sağ ve esenlik içerisinde Suriye’ye geri göndermek olacak” diye konuştu.

Kanalİstanbul projesine değinen Akşener, “65 milyar dolar para harcanacak. Bu 65 milyar doları yatırdıktan sonra yıllık Türkiye’ye Kanalistanbul’un getirisi ne olacak? Okluk Koyu’nda 50 bin ağaç kestiler. Bir devlet büyük projeleri kendi yapar. İstanbul 2 köprüyü bilir. Birini Özal, birini Demirel yaptı. Siz öbür köprüleri devlet yaptı millet için. O köprülerden kaç liraya geçiyorsunuz? Şehir hastanelerinde müşteri garantisi. Ya hasta olacaksınız hasta olmazsanız parasını ödeyeceksiniz. Siz parasını ödüyorsunuz yandan müteahhit.” ifadelerini kullandı.

“YALAN KONUŞMAMAK EZİKLİK MİDİR?”

Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü “TİKA meselesinin Erdoğan tarafından neden dile getirildiğini anlamadım. TİKA’yı inceledik yıllık 8 milyar dolar para harcıyor. Ne yapmış söyleyeyim. Kolombiya’da okul yapmış. Ergene Çayı kokuyor. Sudan’ın bilmem ne adasını restore ediyor. 8 milyar dolar 36 milyar Türk lirası yapıyor. MİT’in kaynak bütçesi 2.3, TRT 2,5, Sağlık Bakanlığı’nın 38 milyar, MEB’in 92 milyar Türk Lirası. TİKA’nınki 36 milyar Türk Lirası. Bu nasıl bir yalan dolandır? Allah’ın izniyle hepsini düzeltmek boynumuzun borcu olsun. Bir hanım aday çıktı. Bize ‘Ezik’ dedi. Elektrik parasını zamanında ödemek eziklik midir? Yalan konuşmamak eziklik midir? Çocuğunu okutmak eziklik midir?”

Yayınlanma Tarihi:16:16,