Sözcü Plus Giriş

Mersin’de hazine arazisinde ağaç katliamı!

Mersin'in Mezitli ilçe kırsalında yaklaşık 15 dekarlık hazine arazisinde bulunan yaklaşık 300 ağaç kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce kesildi. Mahalle sakinlerinin ağaç katliamlarının devam edeceğine dair korku yaşadığını söyledi.

00:00 -
Mersin’de hazine arazisinde ağaç katliamı!

İlçeye bağlı Eski Mezitli Mahallesi’nde ağaçların kesildiği yönünde ihbar alan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bölgede inceleme yaptı.

İLGİLİ HABERMiraç gecesi ağaç katliamı yaptılarMiraç gecesi ağaç katliamı yaptılar

MAHALLELİ TEDİRGİN

30 yıllık çam, ardıç ve okaliptüsten oluşan 300’e yakın ağacın kesildiğini tespit eden Tarhan, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ile görüşerek bölgede tedbir alınmasını istedi. Tarhan, mahalle sakinlerinin ağaç katliamlarının devam edeceğine dair korku yaşadığını söyledi.

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: İHA

“300 AĞACIN KESİLDİĞİ ACI BİR TABLO”

Orman Bölge Müdürü Tarhan, “Maalesef daha önce yaşanan kötü örnekler kaygılarımızı artırmaktadır. Ben öncelikle burada yaşayan vatandaşlardan başlayarak tüm halkımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve resmi kurumların orman alanlarımıza sahip çıkmalarını istiyorum. Çevreci kuruluşlardan da orman alanlarımız için hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Yaklaşık 300 ağacın kesildiği acı bir tabloyla karşımızda duran bu arazinin en azından talancılara bırakılmadan halkın yararına kullandırılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. AJANSLAR

Son güncelleme: 00:28 11.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more