Sözcü Plus Giriş

Mersin’de vahşice öldürülen kadının abisi konuştu

Mersin'de boşanma aşamasındaki eşi Mustafa Ertürkoğlu (36), tarafından öldürüldükten sonra cesedi parçalara ayrılan bir çocuk annesi bankacı Cemile Ertürkoğlu’nun abisi Cem Hasan Arslan cinayetle ilgili konuştu.Öldürülen genç kadının abisi, cinayetin 4 ay öncesinden tasarlandığını öne sürerek, “Çevredeki güvenlik kameralarını tespit etmiş, hepsini incelemiş. Ancak bir kamerayı atlamış. Olayın çözülmesinde en önemli etken bu olmuş” dedi.

Mustafa İNSAN / Mersin
12:50 -
Mersin’de vahşice öldürülen kadının abisi konuştu

Mersin’de kocası tarafından öldürüldükten sonra cesedi parçalanıp Mersin Şehir Mezarlığı’nda 4 farklı noktaya gömülen 1 çocuk annesi bankacı Cemile Ertürkoğlu'nun ağabeyi Cem Hasan Arslan, cinayetin 4 ay önce planlandığını savundu.

Abi Arslan “Olay tasarlayarak olmuş. Kendi ifadesi. 4 aydır düşünüyormuş nasıl yapacağını ama bilemiyormuş. Çevredeki güvenlik kameralarını tespit etmiş incelemiş. Ancak bir kamerayı atlamış. Olayın çözülmesinde en önemli etken bu olmuş” dedi.

FOTO:SÖZCÜ - Cemile Ertürkoğlu'nun ağabeyi Cem Hasan Arslan, cinayetin aylar önceden planlandığını savundu.

FOTO:SÖZCÜ – Cemile Ertürkoğlu'nun ağabeyi Cem Hasan Arslan, cinayetin aylar önceden planlandığını savundu.

“KAPIYA TEFECİLER GELMİŞ”

Cinayetin aydınlatılmasında girişimlerde bulunduğunu belirten ağabey Arslan, kardeşi Cemile Ertürkoğlu aylardır boşanmak için gayret gösterdiğini söyleyerek, “Boşanma sürecine girilmesinin en büyük nedeni, zanlı bitmeyen borçları ve tefecilere düşmüş. Kapıya gelen tefecileri kardeşim zaman zaman bunu dile getirmişti. Görüştüğümüzde ise, borçlarının kalmadığını söylüyordu. Ama tabi bu olaydan 15 gün önce kapıya tefeciler gelmiş” şeklinde konuştu.

“EVDE ÇAMAŞIR YIKAMIŞ”

Eşinin, Mustafa Ertürkoğlu'nu arayarak Cemile'nin 28 saattir kayıp olmasına rağmen neden beklediğini, onu neden aramadığını sorduğunu aktaran abi Arslan, şöyle devam etti: “Mustafa Ertürkoğlu, eşime evde çamaşır yıkadığını söylemiş. Ben de bundan şüphelenip durumu grup amirine ilettim. Beyanım üzerine savcı cinayet büroyu yönlendirdi ve ifadeler yeniden alındı. Çelişkilerden dolayı eve olay yeri inceleme ekipleri gönderildi. Kan lekeleri görüldü. Ve sonra cinayeti itiraf etti.”

NE OLMUŞTU?

Mersin’de lojistik firmasında çalışan Mustafa Ertürkoğlu, boşanma aşamasındaki bankacı eşi Cemile Ertürkoğlu'nun kayıp olduğunu polislere bildirmiş. Çiftin evinde arama yapan ekipler, bazı kan izlerine rastlayınca yapılan araştırmada Mustafa Ertürkoğlu'nun eşini öldürdükten sonra cesedini parçalara ayırdığı belirlenmişti. Kadına ait bazı ceset parçaları Mersin Şehir Mezarlığı'nda bulunmuştu. Şüpheli Mustafa Ertürkoğlu tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İLGİLİ HABERKayıp ihbarından vahşi cinayet çıktı: Öldürdüğü eşini parçalara ayırdıKayıp ihbarından vahşi cinayet çıktı: Öldürdüğü eşini parçalara ayırdı

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more