Sözcü Plus Giriş

MERYAD başkanı Doğmuş’tan tek yürek olalım çağrısı

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın durma noktasına geldiğini belirten Mersin Yatırım Dış Ticaret ve Markalaşma Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, projenin tamamlanması için lobi faaliyetlerinde bulunulması söyleyerek, tek yürek” olma çağrısı yaptı.

Mustafa İNSAN / Mersin
14:54 -
MERYAD başkanı Doğmuş’tan tek yürek olalım çağrısı

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak'ın, Çukurova Havalimanı projesiyle ilgili olarak biraz şanssızlık yaşadığımız bir havalimanı olduğunu belirterek, “Büyük bir ihtimalle bu proje feshe gidecektir” sözleri üzerine MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, bölgenin ihracatını artırarak turizmi geliştirmek için havaalanının önemli olduğuna işaret etti.

“EN BÜYÜK TEMENNİMİZ”

Çukurova Bölgesel Havalimanı Projesi'nin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesinin kent ticareti ekonomisi için önemli olduğunu ifade eden Doğmuş, “Çukurova Bölgesel Havalimanı, Mersin'den Adana'ya, Osmaniye'ye kadar olan yaklaşık 5 milyona yakın nüfusa sahip, önemli sanayi, ticari ve tarımsal faaliyetlerin gerçekleştiği geniş bir bölgeye hizmet verecek. Çukurova Bölgesel Havalimanı Projesi, bölge ekonomisine hem turizm hem de ihracatın gelişmesi açısından büyük katkı sunacağı bir gerçek. Havaalanı ile hem yerli turist hem de yabancı turist Mersin'i daha sık tercih edebilecek. Yeni havaalanı projesinin önemini hepimiz biliyoruz. Yaşanan sıkıntıların giderilerek bir an önce hizmete girebilmesi hepimizin en büyük temennisi” şeklinde konuştu.

meryad-baskani-dogmustan-tek-yurek-cagrisi-1

“GEREKİRSE ANKARA'YA KARARGAH KURMALIYIZ”

Mersin'in tek yürek olarak bu projenin arkasında durması gerektiğini ifade eden Doğmuş, projenin tamamlanması için Mersinlilerin lobi faaliyetlerinde bulunmaya çağırarak, “Projenin tamamlanması için hepimiz faaliyete geçmeliyiz. Gerekirse tüm STK'lar olarak Ankara'ya karargah kurmalıyız” ifadelerini kullandı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more