Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den hava durumu raporu: Kuvvetli fırtına geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kuvvetli rüzgar açıklaması geldi. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları sayesinde günlük güneşlik günler geçiriyoruz. Öte yandan Meteoroloji Marmara, Ege, İç Anadolu Bölgeleri ile Akdeniz'in ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar beklendiğini açıkladı. İşte 9 Şubat yurtta hava durumu...

null
Güncellenme: 12:23, 05/03/2018
Meteoroloji’den hava durumu raporu: Kuvvetli fırtına geliyor!

Kar beklerken fırtına geldi!  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü Marmara, Ege, İç Anadolu Bölgeleri ile Akdeniz’in ve Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar beklendiğini duyurdu. Vatandaşları fırtınaya karşı uyaran Meteoroloji’nin ayrıntılı hava durumu haberimizde. İşte Türkiye’de günlük hava durumu tahminleri…

FIRTINAYA DİKKAT!

Meteoroloji’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Ülkemiz yarın günü öğle saatlerinden itibaren, batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephesel sistemin etkisi altına girecektir. Alçak basınç merkezinin etkili olmasıyla Cumartesi akşam saatlerinden sonra ve pazar günü rüzgarın Marmara’nın kuzeyinde kuzeydoğu yönlerden; Marmara’nın güneyi, Ege, İç Anadolu ile Akdeniz’in ve Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km) esmesi bekleniyor.

Pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli güneyli rüzgarın oluşturabileceği soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” DHA

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre: Bu akşam Rize’nin doğusu ve Artvin çevreleri, yarın Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Burdur, Isparta, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Düzce ve Bolu çevrelerininin yağmur ve sağanak, bu akşam Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde güney ve doğusunda pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BALIKESİR 6°C, 13°C

Parçalı çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

EDIRNE 3°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ISTANBUL 8°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KIRKLARELI 4°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde İç Ege’de pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR 4°C, 11°C

Parçalı bulutlu, yarın hafif yağmurlu

IZMIR 12°C, 15°C

Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) sağanak yağışlı

MANISA 10°C, 15°C

Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı

MUĞLA 7°C, 14°C

Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) Burdur ve Isparta çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 9°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 13°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın parçalı ve çok bulutlu

BURDUR 5°C, 13°C

Parçalı bulutlu, yarın hafif yağmurlu

HATAY 8°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı ile Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA 2°C, 11°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

CANKIRI 0°C, 11°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

ESKISEHIR 3°C, 10°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

KAYSERİ 0°C, 12°C

Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde puslu ve yer yer sisli

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Düzce ve Bolu çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli yarın öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

DÜZCE 3°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

KARABÜK 3°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli

ZONGULDAK 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize’nin doğusu ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA 5°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ARTVİN 5°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

SAMSUN 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerde don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ -1°C, 14°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM -7°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -10°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA 2°C, 14°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATMAN 0°C, 17°C

Az bulutlu

DIYARBAKIR 1°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP 6°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT 6°C, 16°C

Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde doğusu, yarın öğle saatlerinde batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanda batısında 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, zamanla 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğu, güneyinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, zamanla güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde batısında 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

Yayınlanma Tarihi:18:39,