İstanbul’da yağışlar sürecek mi? İşte hafta sonu hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Kocaeli ve Sakarya'ya son dakika kuvvetli yağış uyarısı geldi. Alınan son verilere göre İstanbul'da bugün yağış saat 18.00'a kadar etkili olacak. İşte İstanbul ve tüm yurtta hava durumu...

İstanbul’da yağışlar sürecek mi? İşte hafta sonu hava durumu…

Meteoroloji’den Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli uyarısının ardından alınan son dakika haberine göre Kocaeli ve Sakarya’ya da kuvvetli yağış uyarısı geldi. İstanbul’da ise yağışlar saat 18.00’a kadar devam edecek. İstanbul’da hafta sonu yağışların azalması bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radar verilerine göre; önümüzdeki 4 saat süresince (10.00-14.00 TSİ) Sakarya çevrelerinde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (20-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radar verilerine göre; önümüzdeki 2 saat süresince (09.30-11.30 TSİ) Kocaeli çevrelerinde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (20-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve yıldırım karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yağışların; bugün (Cuma) Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz ile Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurtgenelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Akdeniz kıyıları ile zamanla doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
hava-durumu

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 29

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
istanbul-hava-durumu

İzmir: Az bulutlu ve açık 33

Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

Antalya: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu 31

Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçeleri başta olmak üzere il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...