Sözcü Plus Giriş

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ifade verdi

Duayen sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar bu sabah evlerinden alınarak ifadelerinin alınması için polis eşliğinde Anadolu Adliyesi'ne getirildi. Metin Akpınar evinden çıkarken gazetecilerin 'Böyle bir şey bekliyor muydunuz?' sorusuna "Tabii ki" diye yanıt verdi. Akpınar ilk önce Basın Suçları Bürosuna, ardından Anayasal Düzene Karşı işlenen suçlar Bürosu'na götürüldü. Metin Akpınar'a ifade vermesi sırasında sağlık sorunları sebebiyle özel doktoru eşlik etti. Müjdat Gezen de terör savcısına ifade verdi. Dosyada gizlilik kararı olduğu belirtilirken ifade verme işlemi sona eren sanatçılar mahkemeye sevk edildi.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 11:27, 04/01/2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halk Arenası programına katılan duayen sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’la ilgili yargıya çağrıda bulunarak, ‘Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler’ demiş, Erdoğan’ın çağrısının ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında ‘Cumhurbaşkanı'nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehditinde bulunmak' iddiasıyla soruşturma başlatmıştı. Bugün iki sanatçı polis tarafından adliyeye götürüldü.

FOTO:SÖZCÜ - Metin Akpınar polis eşliğinde adliyeye geldi.

FOTO:SÖZCÜ – Metin Akpınar polis eşliğinde adliyeye geldi.

METİN AKPINAR: SAVCI BEY ÇAĞIRDI

Metin Akpınar’ın Kadıköy’deki evine sabah saatlerinde polis ekibi geldi. Polislerin içeriye girmesini ardından Akpınar tek başına dışarıya çıktı. Metin Akpınar, “Savcı bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz” dedi. Akpınar, polis aracıyla Anadolu Adalet Sarayı’na götürüldü. Akpınar, adliyeye gelişinde gazetecilerin “Bunu bekliyor muydunuz?” sorusuna ‘Tabii ki’ diye yanıt verdi.

Müjdat Gezen: Ben önde polis arkada gidiyoruz

FOTO:DHA – Müjdat Gezen de polis eşliğinde adliyeye götürüldü.

MÜJDAT GEZEN DE ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ

Sanatçı Müjdat Gezen de polis eşliğinde adliyeye götürüldü. Gezen, ‘Üç polis geldi, ifade vermeye gidiyorum’ dedi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Adliyeye gelişinde konuşan Gezen “Valla sanmıyorum bir şey çıkmaz bundan” dedi. Avukatı Celal Ülgen ise “Olmayan bir suçun soruşturmasına gidiyoruz” diye konuştu.

İKİ SANATÇI ADLİYE SEVK EDİLDİ

Sanatçılardan Metin Akpınar saat 11:50 sıralarında savcıya ifade vermeye başladı. Metin Akpınar’ın ifade verme işlemi saat 12.30 sularında sona erdi. Daha sonra da Müjdat Gezen ifade verdi ve Gezen’in ifade verme işlemi de saat 13.00 sularında sona erdi. İki sanatçı ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi.


NE DEMİŞLERDİ?

Metin Akpınar, Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programında politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan, bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz.”

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında Halk Arenası programı sonrası soruşturma başlatılmıştı.

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında Halk Arenası programı sonrası soruşturma başlatılmıştı.

Müjdat Gezen de ‘Herkesi azarlıyor, herkese parmak sallıyor, millete ‘haddini bil' diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan, sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın. Haddini bil' ifadelerini kullanmıştı.

İlginizi ÇekebilirErdoğan, 'Bedelini ödeyecekler' demişti: Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturmaErdoğan, 'Bedelini ödeyecekler' demişti: Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma
Yayınlanma Tarihi:10:06,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more