Sözcü Plus Giriş

Metrobüs tarihinin en ilginç kavgası: “Üstüne kusarım senin”

Bugüne kadar toplu taşımada sayısız kavga yaşanmıştır ama bunun gibisini görmediğinize eminiz. Kavgayı ilginç kılan ise kadınlardan birinin kavga sırasında söylediği söz. Henüz ne için tartıştıkları bilinmeyen kadınlardan biri diğerine 'senin üzerine kusarım' deyip parmağını ağzına götürüyor. Tartıştığı kadının üzerine eğilerek öğüren kadın daha sonra uzaklaşıyor

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 13:43, 06/06/2018

Her gün milyonlarca insanın kullandığı toplu taşıma araçları gerek kalabalık gerek günlük hayatın stresi ve daha sayılabilecek onlarca nedenle bir çok kavga sahne oluyor. Zaman zaman fiziksel şiddetinde yaşandığı bu kavgalar defalarca haberlere de konu oldu. Ancak İstanbul’da metrobüste çekilen ve sosyal medyaya düşen son kavga diğerlerine hiç benzemiyor. İki kadın yolcu arasında yaşanan ve nedeni henüz bilinmeyen kavgayı ilginç kılan ise kadınlardan birinin sözleri ve hareketleri.

Başka bir yolcunun telefonla kaydettiği görüntülerde ayakta duran kadın yolcu oturan bir kadınla tartışıyor. Ayakta duran kadın bir anda ‘senin üstüne kusarım’ deyip parmağını ağzına götürüyor. Tartıştığı kadının üzerine eğilerek öğüren kadın daha sonra uzaklaşıyor. Bu hareketin üzerine karşı taraftan ‘manyak mısın sen’ yanıtını alan kadın ‘evet manyağım’ deyip oradan uzaklaşıyor. Kavganın devamında ne olduğunu şimdilik bilmiyoruz ama bu görüntüler bile tek başına bu güne kadar şahit olunan kavgaların en ilginci olma unvanını hak ediyor.

Yayınlanma Tarihi:13:36,