Sözcü Plus Giriş

MHP’den bir seçim ittifakı açıklaması daha!

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, yerel seçimlerde 30'a yakın ilde AKP ile ittifak yapılacağını belirterek, ''İllerde ittifak yapmamızın sebebi, CHP’nin genel seçimlerde olduğu gibi HDP ile ittifak yapabileceği ve o illerde seçimlerin Ak Parti ve MHP açısından kaybetme riski göründüğü için böyle bir durum ortada'' dedi.

19:16 -
MHP’den bir seçim ittifakı açıklaması daha!

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Seydişehir gezisinde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti. Burada partililerine seslenen Kara, gelecek yıl yapılacak olan yerel seçimlere değindi. Yerel seçimlerde 30 yakın ilde AKP ile ittifak yapacaklarını belirten Kara,  ilçelerde ise her partinin kendisinin aday çıkaracağını kaydetti. Kara, adayların ise yakında Kızılcahamam’da yapılması planlanan kampta belirleneceğini ifade etti.

İLGİLİ HABERCHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde ittifak yokCHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde ittifak yok

“AKP VE MHP’NİN KAYBETME RİSKİ VAR”

AKP ile ittifakın nedenini de açıklayan Kara, şunları söyledi:

”İllerde ittifak yapmamızın sebebi, CHP'nin genel seçimlerde olduğu gibi HDP ile ittifak yapabileceği ve o illerde seçimlerin Ak parti ve MHP açısından kaybetme riski göründüğü için böyle bir durum ortada. Bu duruma Sayın Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan olumlu bakıyorlar. İlçelerde ise herkes kendi adayını çıkaracak görünüyor. MHP olarak güçlü bir şekilde başta Seydişehir olmak üzere Konya ve Seydişehir'de yerel seçimlerde kendi adayımızı koyacağız. Bugünkü durum böyle görünüyor.”  DHA

Son güncelleme: 19:28 19.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more