Sözcü Plus Giriş

MHP’li Bülent Avşar’dan af açıklaması

MHP'li Bülent Avşar, af konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Avşar, "Af çıkarılmalıdır, Türkiye önemli ve birikmiş bir sorununu bertaraf etmelidir. Biz MHP olarak bu affın yapılmasının ihtiyaç olduğunu ifade ediyoruz. Bu affı bazıları farklı noktalara çekmeye çalışmakta. Bu affın kişi veya gruplarla hiçbir alakası yok. Af talebimiz devam edecektir. Bu konu hakkında kararlıyız" dedi.

null
Güncellenme: 23:02, 10/07/2018
MHP’li Bülent Avşar’dan af açıklaması

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, af konusunda çok önemli bir beklenti olduğunu vurguladı.

İlginizi ÇekebilirErdoğan'dan af açıklamasıErdoğan'dan af açıklaması

Avşar, “Bizim af çıkarılması konusunda malum bir girişimimiz var. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, bunu gündeme getirmişti. Bu konuda da beklenti var. Ayrıca ihtiyaç var. Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılmasıyla ilgili kararlılığımız sürüyor. Bildiğiniz üzere, af çıkarılmasıyla ilgili vaat ve sözümüzü seçim beyannamemize de almıştık” ifadelerini kullandı.

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar

“AF TOPLUMSAL BİR İHTİYAÇTIR”

MHP’nin af konusunda geri adım atmayacağını belirten Avşar şunları söyledi:

“Bu duruşumuzdan geri adımımız düşünülemez. Bizim aftan vazgeçtiğimize yönelik hiçbir ima, yorum veya açıklamamız olmadı, olmayacaktır. Af konusu sosyal ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Af çıkarılmalıdır, Türkiye önemli ve birikmiş bir sorununu bertaraf etmelidir. Biz MHP olarak bu affın yapılmasının ihtiyaç olduğunu ifade ediyoruz. Bu affı bazıları farklı noktalara çekmeye çalışmakta. Bu affın kişi veya gruplarla hiçbir alakası yok. Af talebimiz devam edecektir. Bu konu hakkında kararlıyız.”  İHA

Yayınlanma Tarihi:22:58,