Sözcü Plus Giriş

İttifak çatlağı büyüyor! ‘Bizi ciddiye almıyorsunuz’

Meclis'te dün fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin araştırma önergesinin gündeme alınması önerisi görüşüldü. Son günlerde açıklamalarıyla dikkat çeken MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt bu kez de, hükümetin fındık fiyatlarını eleştiren konuşmasıyla gündeme geldi.

Güncellenme: 10:24, 26/10/2018

Ekonomide hükümetin verdiği fındık fiyatlarını eleştiren Enginyurt, milletin perişan olduğunu evine ekmek götüremediğini belirterek, “Ama siz hala çıkıp diyorsunuz ki ‘Bunu siyasi malzeme yapıyorsunuz.’ Neyin siyasi malzemesi? İnsanların dertlerini dile getirmek, insanların hakkını hukukunu aramak, verilmeyen bir hakkı istemek neden siyasi malzeme olsun. Bu millet bizi, sizi niye seçti? Bizi, sizi bu Meclis’e gönderdi ki fındığın, domatesin, kayısının, biberin, patlıcanın bu ülkenin andımızın da dahil hakkını hukukunu korusun diye seçti. Dolayısıyla bizi suçlama yerine gelin bu önergeye kabul oyu verin birlikte araştıralım. Sizin çalıştayınıza zaten bizi davet etmeyeceksiniz. Yüksek derecede bir kibre sahipsiniz bizi ciddiye almıyorsunuz. Bu önergeye kabul verin, bizi de yalan beyanla lütfen suçlamayın. Tekrar söylüyorum seçimler Mart ayında, fındığa 15 lira verin bu millette size oy versin” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirSon dakika açıklamalarının ardından 'Cumhur ittifakı' askıya alındı...Son dakika açıklamalarının ardından 'Cumhur ittifakı' askıya alındı...İlginizi Çekebilirİttifak çatladı, ilk bütçe riske girdiİttifak çatladı, ilk bütçe riske girdi
Yayınlanma Tarihi:20:21,