Sözcü Plus Giriş

Miami’de üniversite yakınlarında köprü çöktü

ABD'nin Florida eyaleti Miami şehrinde bir üniversitenin yakınlarında bulunan inşaat halindeki köprü çöktü. Olayda 4 kişinin öldüğü 10 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu belirtilirken ünlü iş adamı Ahmet Öztürk'ün Miami'de öğrenim gören oğlu Canberk Öztürk de ölümden kıl payı kurtuldu.

Saygı ÖZTÜRK
21:50 -

Türkiye saatiyle 21:20’de ABD’nin Florida eyaleti Miami şehrinde, korkunç bir kaza meydana geldi. Florida Otoyol Güvenliği Sözcüsü, otoyol üzerinden geçerek Florida Uluslararası Üniversitesi’ne ulaşan köprünün, otoyoldan geçen araçların üzerine çöktüğünü duyurdu. Ankaralı ünlü iş adamı Ahmet Öztürk’ün Miami’de öğrenim gören oğlu Canberk Öztürk de olay anında bulunuyordu. Ölümden kıl payı kurtulan Öztürk, otomobili ile olay yerinden geçerken köprünün çökmesine şahit oldu. Öztürk, yaşananları telefonuyla kayıt altına aldı.

miami

Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edilirken, olayda 4 kişi öldü 10 kişin de yaralandı. Yaralılardan 2'sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

FOTO TWITTER

FOTO TWITTER

Yetkililer arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğini, molozun altında sıkışıp kalmış olabilecek kişileri aramak için özel yetişmiş köpekler kullanıldığını ifade ettiler.

Sweetwater Mayor Orlando Lopez, köprü çöküşünü ‘ulusal bir trajedi’ olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump ise olayla ilgili “FIU’daki köprü çöküşü trajik. Birçok cesur İlk Yardım Ekibi hayat kurtardı. Cesaretleri için teşekkür ederim. Bu akşam etkilenen herkese dua ediyorum” dedi.

Son güncelleme: 04:39 16.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more