Milli Görüşçü Gündoğan’dan ‘Payitaht Abdülhamid’ için ezber bozan sözler

Bir dönem Necmettin Erbakan'ın da başdanışmanlığını yapan Prof. Dr. Mete Gündoğan, son dönemde artan II. Abdülhamid övgülerine tepki gösterdi. CHP'nin de Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularıyla ilgili skandal diyaloglar nedeniyle RTÜK'e şikayet ettiği dizi için Gündoğan "Sultan Abdülhamid, günümüz idarecilerine rol model olamaz ve olmamalıdır. Neticede kaybetmiş ve koca Payitaht'ı teslim edip kenara çekilmiş bir sultandır. Sebepler ne olursa olsun, sonuç çöküştür" ifadelerini kullandı.

Milli Görüşçü Gündoğan’dan ‘Payitaht Abdülhamid’ için ezber bozan sözler

Uzun süre Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı ve Prof Dr. Necmettin Erbakan'ın baş danışmanlığını yapan Profesör Dr. Mete Gündoğan, son dönemde artan II. Abdülhamid övgülerine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gündoğan şu ifadeleri kullandı:

“Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili fikirlerimi daha önce paylaştım. Sultan Abdülhamid, günümüz idarecilerine rol model olamaz ve olmamalıdır. Neticede kaybetmiş ve koca Payitaht’ı teslim edip kenara çekilmiş bir sultandır. Sebepler ne olursa olsun, sonuç çöküştür.

Keşke Abdülhamid ll; faizi yasaklasaydı, yüksek faizli borç almasaydı, Duyun-u Umumiyeyi kurmasaydı, masonlara/materyalizme fırsat vermeseydi, toprak vermeseydi, kendini halletmeye gelenleri halletseydi çok daha ulu hakanımız olurdu. Sadece peygamberler masumdur, liderler değil.”

19 20

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...