Sözcü Plus Giriş

Milli Piyango, 7 Mart Şans Topu sonuçlarını açıkladı! Şans Topu sonuçları tıkla, öğren!

Şans Topu çekiliş sonuçları açıklandı. Vatandaşlar MPİ 7 Mart Şans Topu sonuçlarını internet üzerinden sorguluyor. Milli Piyango bu hafta Şans Topu oyununda ne kadar büyük ikramiye veriyor? Şans Topu oyununda iki küreden çekilen 5+1 topu haberimizden öğrenebilirsiniz.

21:20 -
Milli Piyango, 7 Mart Şans Topu sonuçlarını açıkladı! Şans Topu sonuçları tıkla, öğren!

Milli Piyango İdaresi, internet üzerinden canlı yayında 7 Mart Şans Topu çekilişini gerçekleştirdi. Şans Topu’nda bu hafta 1 milyon 670 bin TL büyük ikramiye veriliyor. Şans Topu geçtiğimiz hafta devretmişti. Vatandaşlar bayilere koştu kuponlarını hazırladı. Haberimizden 7 Mart Şans Topu sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

7 MART ŞANS TOPU SONUÇLARI

Şans Topu çekiliş sonuçları belli oldu. Şans Topu sonuçlarını merakla bekleyen vatandaşlar sonuçların açıklanmasıyla Google üzerinde ‘Şans Topu sonuçları’ araması yapmaya başladı. İşte 7 Mart Şans Topu sonuçları…

5, 8, 14, 17, 32 + 9

sans-topu-7-mart

GEÇEN HAFTANIN SONUÇLARI

sans-topu

EN SON OYNANAN MPİ OYUNLARI SONUÇLARI

 

İLGİLİ HABER5 Mart On Numara sonuçları: On Numara 3 kişiyi zengin etti... İşte sonuçlar...5 Mart On Numara sonuçları: On Numara 3 kişiyi zengin etti... İşte sonuçlar... İLGİLİ HABER3 Mart Sayısal Loto sonuçları: 4 milyon sahipsiz kaldı! Milli Piyango Sayısal Loto sonucu sorgulama3 Mart Sayısal Loto sonuçları: 4 milyon sahipsiz kaldı! Milli Piyango Sayısal Loto sonucu sorgulama

 

ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir. Oyun, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)'in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Oyunda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.

ŞANS TOPU’NDA DEVİR KURALI

Milli Piyango İdaresi tarafından 17 Ocak 2017 tarihinde yapılan Şans Topu gibi sayısal oyunlarında devir sayısı ile duyurusu şu şekilde: Sayısal oyunların oyun planları gereği; Sayısal Loto, Şans Topu ve On numara oyunlarında 4.kez büyük ikramiyeyi bilen olmaması halinde büyük ikramiye tutarı bir alt grupta ikramiye bilenlere dağıtılır. Süper Loto oyununda ise devir sınırlaması olmadığı için, altı rakamı doğru tahmin eden çıkana kadar devir devam etmektedir.

loto-sonucu
Son güncelleme: 23:20 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more