Minik Arda ve babası tren kazasında hayatını kaybetti

Simge Akdağ, dün akşam Çorlu’da meydana gelen, 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasından sonra babasıyla trende bulunan minik kuzeninin bulunması için sosyal medyadan çağrı yaptı. Gece geç saatlerde minik Arda ve babasının kazada hayatını kaybettiği anlaşıldı. Arda'nın babası ile birlikte dedesini ziyaretten döndüğü öğrenildi.

Kaza ölenlerin kimlikleri belirlenmeye başladı. Oğuz Arda Sel ile babası Hakan Sel de kaza ölenler arasında yer alıyor. Dün sosyal medyada yapılan kayıp çağrılarının ardından baba ile küçük oğlunun öldüğü tespit edildi. Oğuz Arda Sel’in trende çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı. Küçük çocuğun cenazesi İstanbul’a gönderildi. Babasıyla ilgili işlemlerini ise Çorlu Devlet Hastanesi’nde devam ettiği öğrenildi.

Simge Akdağ isimli Twitter kullanıcısı, kaza yapan trende olduğunu söylediği kuzenine ve kuzeninin babasına ulaşamadığını belirterek yardım çağrısında bulunan bir paylaşım yapmıştı.

5b426cbeae298b08fa81b53d

Oğuz Arda Sel ve babası Hakan Sel’in akrabaları Facebook’tan da yardım çağrısında bulundu;

‘Bugün yaşanan tren kazasında trende bulunan Hakan Sel ve güzel evladımız Oğuz Arda Sel’den haber alamıyoruz. Ailemiz ve akrabalarımız kaza çevresindeki hastanelere baktılar. Annesi ve dedesi olay yerinde. Lütfen gören bilen insanlık namına bize ulaşsın. Küçük Arda’nın kimliği üzerinde olmadığı için işimiz zor. Lütfen tanıdığı olanlar ilgilensin.”

5b42d6515379ff3230683f75

Fakat acı haber geldi, Arda Sel tren kazasında hayatını kaybetti.

annesi-ve-arda
Oğuz Arda Sel’den geriye sınıfında çekilmiş görüntüleri kaldı. Görüntülerde Arda sınıfta annesine yazdığı bir şiiri okuyor. Öte yandan annesi ile çekilmiş fotoğraflarındaki mutluluğu yüzünden okunuyor.

DEDESİNİ ZİYARETE GİDİYORMUŞ

Gazetecilere konuşan Oğuz Arda Sel ve babası Hakan Sel’in yakını Adil Çiftçi sorumluların ortaya çıkarılmasını istediklerini belirtti. Çiftçi, “Bu kaza Türkiye’nin üstünden geçen bir kaza. Hafta sonu Trakya’ya aile ziyaretine gidenlerin dönüş yolculuğunda bu elim kaza meydana gelmiştir. Bu kazada sorumluların ortaya çıkarılmasını bekliyoruz. Hakan Sel’in yakınıyım. Hakan oğlu ile birlikte babasını ziyarete gitmişti. Trenle İstanbul’a dönüyorlardı” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...