Sözcü Plus Giriş

‘Fesli Kadir’ Atatürk’e yine hakaretler yağdırdı

Diyanet İşleri Başkanı, takvimde gün kalmamış gibi 9 Kasım'da fesli meczubun evine cübbesini bile çıkarmadan hasta ziyaretine gitti. 10 Kasım'da Ata'sını anan Türkiye o günden bu yana Erbaş'ın istifasını istiyor. Üç muhalefet partisinin lideri de açık açık hükümete çağrıda bulunarak, "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı görevden alın" diyor. Milyonlar, Diyanet İşleri Başkanı'na neden bu kadar kızgın? Nedeni açık... Mustafa Kemal Atatürk'e her fırsatta salyalar saçarak saldıran, hakaretler yağdıran, ona 'gavur' diyen, onun annesi Zübeyde Hanım'a bile ağza alınmayacak sözlerle hakaretler eden bir meczubu bu ülkenin milyonlarca insanın duygularını incitecek bir tarihte ziyaret etmesi. Yoksa, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dediği gibi, "Ali Erbaş'ın kiminle düşüp kalktığı" sadece kendisini ilgilendirir.

12:07 -

Diyanet İşleri Başkanı, 10 Kasım’da sinir bozan ziyaretle ilgili bir açıklama yaptı ve “Ziyaret 10 Kasım değil, 9 Kasım’da gerçekleşti” dedi. Ve milyonların Diyanet İşleri Başkanı’na neden tepki gösterdiği yine 10 Kasım’da bir tokat gibi yüzlerde patladı. Fesli meczup, 10 Kasım’da müritlerine vaaz verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurucusu Atatürk’e yine hakaretler yağdırdı. Yine ona, “gavurluk yaptı” dedi. Atatürk’ün devlet kurmadığını, imparatorluğun rejimini değiştirdiğini iddia etti. Aklı sıra bir de düzeltme yaptı. Dedi ki, “Bana keşke Yunan galip gelseydi dediğim için saldırıyorlar. Yüz kere tekzip ettim. Ben ben öyle demedim. Şöyle dedim; Yunan galip gelseydi Mustafa Kemal’in yaptığını yapmazdı…”

Pes diyoruz, başka bir şey demiyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şimdi daha iyi anladınız mı size gösterilen tepkinin nedenini?

 ‘Şu Şeyhülislam'ın beni ziyareti var ya tarihi bir hadisedir'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ziyaretini değerlendiren Kadir Mısıroğlu, ‘Şu Şeyhülislam’ın beni ziyareti var ya tarihi bir hadisedir’ dedi. Mısıroğlu, ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti’nden en itibarsız adamdım. Beni görüp de yolunu değiştiren ahbaplar biliyorum.Bir yatakta yattığım talebelikte arkadaş, bakan oldu beni tanımadı. Birisi tanıştırdı. O da hala hayatta. Bunları hep gördüm. Şimdi de Reisi Cumhur ziyaretime geliyor. Hele hele Diyanet İşleri. Şeyhülislam geliyor ziyaretime. En korkak müessese Diyanet’ti. Şu Şeyhülislam'ın beni ziyarete gelmesi var ya tarihi bir hadisedir. Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?’ dedi.

İLGİLİ HABERMuhalefetten 'fesli' uzlaşısı: Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsınMuhalefetten 'fesli' uzlaşısı: Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsın İLGİLİ HABERDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş istifa etmeli mi?Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş istifa etmeli mi?

 

İLGİLİ HABERDiyanet İşleri Başkanı'ndan 'Fes'liye ziyaretDiyanet İşleri Başkanı'ndan 'Fes'liye ziyaret
Son güncelleme: 14:19 13.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more