Sözcü Plus Giriş

MSB memur alım sonuçları sorgulama sayfası, tıkla öğren!

Milli Savunma Bakanlığı, dün akşam memur alım sonuçlarını açıkladı. Vatandaşlar yoğunluk nedeniyle sonuçları öğrenemedi. MSB memur alım sonuçları sorgulama sayfasına yeniden giriş yapılabiliyor. İşte MSB 2018 memur alım sonuçları ve başarılı olan adayların sonraki süreç hakkında bilmesi gerekenler...

19:26 -
MSB memur alım sonuçları sorgulama sayfası, tıkla öğren!

Binlerce adayın başvuru yaptığı MSB 2018 memur alım sonuçları dün akşam ilan edildi. İlk etapta yoğun ilgi teknik aksaklıkların yaşanmasına sebep olmuştu. Vatandaşlar şuan MSB memur alım sonuçlarını sorgulayabiliyorlar. Haberimizden MSB memur alımına ilişkin ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

MSB MEMUR ALIM SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

MSB memur alımlarında uygulama sınavı olan kadrolar için kadro sayısının en fazla 20 (yirmi) katı kadar, uygulama sınavı olmayan kadrolar için kadro sayısının en fazla 6 (altı) katı kadar aday KPSS puanlarına göre kayıt kabul edilecek.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, 12 Mart 2018 tarihine kadar posta/kargo veya şahsen müracaat ile istenilen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/Ankara'da bulunduracaklar.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır

Ön başvurusunu yapan, KPSS notu olan, başvuru için istenen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığına gönderen/teslim eden adaylardan, mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak aday sayısı, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yirmi katına kadar olacaktır. Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının altı katına kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır. Yalnızca mülakat sınavı yapılan kadrolar için, alınacak personel sayısının altı katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınavlara çağrılacaktır.

MSB MEMUR ALIMI SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Uygulamalı sınava ve mülakat sınavlarının yapılacağı yer ve zaman www.msb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Sınavlar, Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more