MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı mı?

Başvurularını tamamlayan adaylar Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı sonuçlarının neden açıklanmadığını merak ediyor. MSB memur alımı kılavuzunda Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından sonuçların iki gün önce duyurulacağı yazıyordu. Fakat MSB resmi sitesinde herhangi bir açıklama bulunmuyor. Peki memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı mı?

Onbinlerce memur adayı Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışmak için sonuçları bekliyor. MSB memur alımı sonuçlarının 26 Şubat’ta duyurulacağı başvuru kılavuzunda yer alıyordu fakat sonuçlar ile ilgili bir açıklama gelmiş değil. MSB, Çevirmen, aşçı, avukat gibi birçok meslek dalından memur alımı yapacak. Peki MSB memur alımı sonuçları nerede duyurulacak? İşte tüm merak edilenler…

MSB MEMUR ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Başvuruları gerçekleştiren adaylar, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı. MSB’nin yayımladığı kılavuzda yer alan bilgiye göre, ön başvurusu kabul edilen adaylar 26 Şubat’ta açıklanacaktı. Fakat Milli Savunma Bakanlığı memur alımı sonuçlarını henüz duyurmuş değil. Sonuçların ne zaman açıklanacağı üzerine bir açıklama da henüz gelmedi.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, 12 Mart 2018 tarihine kadar posta/kargo veya şahsen müracaat ile istenilen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/Ankara'da bulunduracaklardır.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır

Ön başvurusunu yapan, KPSS notu olan, başvuru için istenen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığına gönderen/teslim eden adaylardan, mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak aday sayısı, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yirmi katına kadar olacaktır. Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının altı katına kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır. Yalnızca mülakat sınavı yapılan kadrolar için, alınacak personel sayısının altı katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınavlara çağrılacaktır.

MSB MEMUR ALIMI SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Uygulamalı sınava ve mülakat sınavlarının yapılacağı yer ve zaman www.msb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Sınavlar, Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

memur-ic

MSB MEMUR ALIMI BAŞVURUNUZ HANGİ DURUMLARDA GEÇERSİZ SAYILIR?

(1) Genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğindedir. Adayların başvuru şartlarının uygunluğu seçim aşaması işlemleri esnasında kontrol edilecektir.

(2) Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.

(3) Genel Ağ üzerinden başvuru yapıldıktan sonra sistem tarafından aday numarası verilmektedir. Aday numarası verilmiyorsa, başvurunuz kabul edilmemiş demektir. Başvurular esnasında başvuru şartlarına uymayan bir durumunuz olduğu takdirde program tarafından ikaz edileceksiniz. Başvurular devam ettiği sürece aday numarası ile programa girip bilgilerinizde güncelleme yapabilir ve çözemediğiniz sorunlarla ilgili olarak verilen irtibat numaralarını
arayabilirsiniz. Başvuru yapanların bilgilerinde herhangi bir hata varsa, başvuruların devam ettiği dönem içerisinde kayıtlarını düzeltmeleri gerekmektedir. Daha sonra yapılacak olan yazılı ve sözlü
itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...