MSB memur alımı sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı memur alımı detayları…

Adaylar Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı sonuçlarını bekliyor. Heyecanla beklenen sonuçlar bugün açıklanacak. Başvuru kılavuzunda yer alan bilgiye göre MSB memur alımı sonuçları 26 Şubat Pazartesi günü Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Peki MSB memur alımı sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

MSB memur alımı sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı memur alımı detayları…

Onbinlerce memur adayı MSB memur alımı sonuçlarını bekliyor. Çevirmen, aşçı, avukat gibi birçok meslek dalından memur alımı yapacak olan Milli Savunma Bakanlığı sonuçları bugün açıklayacak. MSB memur alımında ön başvurusu kabul edilen adaylar 26 Şubat'ta açıklanacak. MSB memur alımı sonuçları nereden yayımlanacak? İşte detaylar…

MSB MEMUR ALIMI SONUÇLARI SAAT KAÇTA?

Başvuruları gerçekleştiren adaylar, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı. MSB'nin yayımladığı kılavuzda yer alan bilgiye göre, ön başvurusu kabul edilen adaylar 26 Şubat'ta açıklanacak. Milli savunma Bakanlığı saat konusunda henüz bir açıklama yapmış değil. Ön başvurusu kabul edilen adaylar, 12 Mart 2018 tarihine kadar posta/kargo veya şahsen müracaat ile istenilen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/Ankara’da bulunduracaklardır.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır

Ön başvurusunu yapan, KPSS notu olan, başvuru için istenen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığına gönderen/teslim eden adaylardan, mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak aday sayısı, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yirmi katına kadar olacaktır. Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının altı katına kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır. Yalnızca mülakat sınavı yapılan kadrolar için, alınacak personel sayısının altı katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınavlara çağrılacaktır.

MSB MEMUR ALIMI SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Uygulamalı sınava ve mülakat sınavlarının yapılacağı yer ve zaman www.msb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Sınavlar, Temin süreci ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.
memur-ic

MSB MEMUR ALIMI BAŞVURUNUZ HANGİ DURUMLARDA GEÇERSİZ SAYILIR?

(1) Genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğindedir. Adayların başvuru şartlarının uygunluğu seçim aşaması işlemleri esnasında kontrol edilecektir.

(2) Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.

(3) Genel Ağ üzerinden başvuru yapıldıktan sonra sistem tarafından aday numarası verilmektedir. Aday numarası verilmiyorsa, başvurunuz kabul edilmemiş demektir. Başvurular esnasında başvuru şartlarına uymayan bir durumunuz olduğu takdirde program tarafından ikaz edileceksiniz. Başvurular devam ettiği sürece aday numarası ile programa girip bilgilerinizde güncelleme yapabilir ve çözemediğiniz sorunlarla ilgili olarak verilen irtibat numaralarını
arayabilirsiniz. Başvuru yapanların bilgilerinde herhangi bir hata varsa, başvuruların devam ettiği dönem içerisinde kayıtlarını düzeltmeleri gerekmektedir. Daha sonra yapılacak olan yazılı ve sözlü
itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...