Sözcü Plus Giriş

Mübarek 3 aylar geliyor, Ramazan ayı ne zaman başlayacak? İşte Diyanet takvimi…

İslam alemi için büyük önem taşıyan 3 aylar yaklaşıyor. Ramazan ne zaman başlayacak? Recep ayıyla başlayarak, Şaban ayıyla devam edecek olan ve Ramazan ayıyla sonlanacak olan 3 ayların başlangıç ve bitiş tarihi haberimizde... İşte mübarek 3 aylar hakkında merak edilenler...

14:31 -
Mübarek 3 aylar geliyor, Ramazan ayı ne zaman başlayacak? İşte Diyanet takvimi…

Dini günler müslüman vatandaşlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü vatandaşlar dini günlerde davranışlarına, yaptıkları ibadetlere bir parça daha önem verirler. Müslümanlar için en önemli aylardan biri olan üç aylar ne zaman başlıyor? Recep Ayı ile başlayan, Şaban ile devam eden ve Ramazan Ayı ile sona eren üç aylar 2018 yılının hangi ayında başlayacak? 018 yılı itibariyle üç aylarda ibadetlerini yapmak için can adan milyonlarca Müslüman üç aylar ne zaman başlayacak sorusunu sormaya başladı….

3 AYLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Üç ayların yaklaşmasıyla yüreklerinde farklı bir heyecan oluşan müslümanlar, 2018 yılında üç ayların tarihini merak ederek, ‘üç aylar ne zaman başlıyor’ sorgularını hızlandırdı. Huşu ile karşılanacak olan üç aylar Recep ayı ile birlikte 19 Mart Pazartesi günü başlayacak ve 22 Mart Perşembe günü Regaip Kandili idrak edilecek. Recep ayının içerisinde Miraç Kandili 13 Nisan’da eda edilecek. Şaban ayı 17 Nisan’da başlayacak ve 30 Nisan’da Berat Kandili idrak edilecek.

11 ayın sultanı olarak bilinen üç ayların sonuncusu Ramazan ayı 16 Mayıs’ta başlayacak. Kur’an-ı Kerim’in Hz. Muhammed’e indirilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi 10 Haziran’da eda edilecek.

mehmetcik-icin-dua

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ramazan ayının 1. günü 16 Mayıs 2018’e denk geliyor. Ramazan ayının bitişi ise 14 Haziran Perşembe akşamı olacak. 15 Haziran ise Ramazan Bayramının birinci günü. 17 Haziran Ramazan Bayramı’nın son günüdür.

2018 KANDİL GÜNLERİ NE ZAMAN?

22 Mart 2018 Perşembe günü Regaib Kandili.

13 Nisan 2018 Cuma günü Miraç Kandili.

30 Nisan 2018 Pazartesi günü Berat Kandili.

19 Kasım 2018 Pazartesi Mevlid Kandili.

19 Mart 2018 Pazartesi günü Üç Aylar başlangıcıdır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more