Muğla Fethiye’de uçurumda mahsur kalan tatilci kurtarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi'nde mahsur kalan kişi, yaklaşık 2 saat süren operasyonla kurtarıldı.

Muğla Fethiye’de uçurumda mahsur kalan tatilci kurtarıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi’ne kamp yapmak için giden 31 yaşındaki Sinan Mandal, bir arkadaşıyla doğa yürüyüşüne çıktı.

Vadide bulunan şelaleye ulaşmak için kayalıklara tırmanan Mandal ve arkadaşı çıktıkları kayalıklarda mahsur kaldı. Mandal'ın yanında bulunan arkadaşı kendi imkanlarıyla kayalıklardan tırmanarak Faralya Mahallesine ulaştı. Yukarıya çıkana arkadaşı Mandal'ın kurtarılması için 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi.

afad-mugla-iha

İhbar üzerine olay yerine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri sevk edildi.

“KAYALIKLARDA MAHSUR KALDIK”

Öğrencileri AFAD kurtardı! İlginizi Çekebilir Öğrencileri AFAD kurtardı!

Ekipler, Faralya Mahallesinde bulunan patikadan bir süre yürüdükten sonra Mandal'ın bulunduğu alana inmek için iple kurtarma istasyonu kurdu. Yaklaşık 2 saat süren kurtarma operasyonunda Maldal bulunduğu yerden güçlükle çıkarıldı.
Yukarıya çıkan Mandal ekiplere sarılarak teşekkür etti. Mandal gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şelalenin yakın olduğunu gördük arkadaşımla beraber çıkmak istedik. Bir süre yürüdükten sonra kayalıklarda mahsur kaldık” dedi.

Foto: İHA

Foto: İHA

Mahsur kaldığı yerin kayalık ve uçurum olduğunu söyleyen Mandal, “Yaklaşık 3 saat bekledim. Arkadaşımın yardım getirmesiyle kurtuldum. Herhangi bir yerim yaralanmadı. Kurtarma ekiplerine teşekkür ederim” diye konuştu.

AFAD’DAN PARMAK ARASI TERLİK UYARISI

afad-uyari

AKUT ekip lideri Fatih Işık ise yardım çağrısının üzerine AKUT olarak 7 kişi ve AFAD ekipleriyle kurtarma operasyonu düzenlediklerini ifade etti. Mahsur kalan kişiyi yaklaşık 2 saatlik süren operasyonla kurtardıklarını dile getiren Işık, “Bölgeye tatile gelenlerin ayaklarında kesinlikle parmak arası terlik olmamalı. Tatilciler, patikayı bilen birileriyle ve yanlarında yeterince su bulundurarak yola çıkmaları tavsiye ediyoruz. Gerekli önlemleri almadan yola çıkarlarsa daha üzücü sonuçlarla karşılaşabiliriz” diye konuştu. İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...