Sözcü Plus Giriş

Muhalefet sonuçları A.A.’dan mı izleyecek?

CHP’li Umut Oran seçim güvenliği için uyardı. Yerel seçim öncesi muhalefete ‘sandık güvenliği’ hatırlatması yapan Oran “Seçim güvenliği göz ardı ediliyor. Öncelik oyların çalınmamasıdır” dedi...

Başak KAYA
06:41 -
Muhalefet sonuçları A.A.’dan mı izleyecek?

CHP'li Umut Oran, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler öncesi muhalefet partilerini seçim güvenliği konusunda uyardı. Oran, “Seçim güvenliği göz ardı ediliyor. Muhalefet yerel seçim sonuçlarını yine Anadolu Ajansı'ndan (A.A.) mı izleyecek?” diye sordu. Oran, “Bu seçimde de yine on binlerce sandıkta görevli bulunmadığı ilan edilmemeli, yine ıslak imzalı tutanaklar aranmamalı ve yine Türk Milleti'nin kalbi kırılmamalıdır” dedi.

Oran şunları söyledi: “Muhalefet, kime koltuk bulunacağını tartışmak yerine Türk Milleti'nin beklentilerini doğru anlamalıdır. Muhalefetin ilk ve vazgeçilmez önceliği seçmenler olmalıdır. Önseçimi etkili kılarak seçmeni sandığa götürecek gerekçeleri üretmek, seçmenin oylarının çalınmayacağını garanti etmek, daha iyi bir Türkiye'nin mümkün olduğunu, o Türkiye'ye de muhalefet adaylarıyla ulaşılacağını anlatmak gereklidir.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more