Sözcü Plus Giriş

Muharrem Erkek kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? İşte Muharrem Erkek hakkında bilinmesi gerekenler..

Muharrem Erkek kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? soruları politikanın gündeminde. CHP'li Muharrem Erkek'in yeni görevi, bilinmeyenleri ve kısa bir biyografisi haberimizde...

14:28 -
Muharrem Erkek kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? İşte Muharrem Erkek hakkında bilinmesi gerekenler..

Muharrem Erkek hakkında merak edilenleri sizler için derledik. CHP’de hukuk politikalarından sorumlu isim olarak göze çarpan Muharrem Erkek hakkında merak edilenleri ve kısa bir biyografisini sizler için derledik.

MUHARREM ERKEK KİMDİR?

Muharrem Erkek, 31 Ağustos 1969’da Çanakkale’de doğmuş Türk siyasetçi ve avukattır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 1994 yılında Çanakkale Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır. 2000-2002 yılları arasında Çanakkale Barosu’nun yönetim kurulunda görev almış, 2004-2014 yıllarında Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapmış ayrıca Belediye Başkanvekilliği görevini de üstlenmiştir.

Çanakkale Spor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuş, Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda görev almıştır. TBMM 25. ve 26. dönem Çanakkale milletvekilidir. 12 Şubat 2018 itibarıyla CHP’nin hukuk politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more