Sözcü Plus Giriş

Muharrem İnce kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında nerede doğdu? CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını tanıyalım

Muharrem İnce kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında nerede doğdu? soruları CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Muharrem İnce hakkında en çok merak edilen soruların başında geliyor. İşte hem özel hem de siyasi hayatıyla Muharrem İnce hakkında merak edilenler, az bilinenler ve kısa bir hayat hikayesi...

10:31 -
Muharrem İnce kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında nerede doğdu? CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını tanıyalım

Fizik öğretmeni olan Muharrem İnce Yalova'da dünyaya gelmiştir. Uzun yıllar CHP'de siyasi hayatına devam eden Muharrem İnce 22. ve 23. dönem Yalova milletvekilliği yaptı. Haberimizden Muharrem İnce kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında nerede doğdu? sorularının yanıtını ve hakkında az bilinenleri öğrenebilirsiniz.

MUHARREM İNCE KİMDİR?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir.

İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

muharrem ince sözcü ile ilgili görsel sonucu

SİYASİ HAYATI

2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu. TBMM'de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı. 13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. bu 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Ülkü İnce ile evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM'deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir. 2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” adlı bir kitap yazmıştır.

Son güncelleme: 11:41 26.06.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more