Sözcü Plus Giriş

Muharrem İnce’nin adaylığına HDP’den ilk yorum

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bugün saat 17.00'de cumhurbaşkanı adaylarını açıklayacaklarını söyledi. Buldan, CHP'nin Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesine ilişkin ise, "Yolları açık olsun. Kendi kararları ve iradelerine saygı duyuyoruz ancak cumhurbaşkanı seçiminde HDP'nin göstereceği adayın kazanacağına olan inancımızı ifade etmek istiyoruz" dedi.

Güncellenme: 13:22, 04/05/2018
Muharrem İnce’nin adaylığına HDP’den ilk yorum

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Diyarbakır İl Başkanlığında bazı parti ve dernek başkanlarının ziyaretinde yaptığı açıklamada, HDP’nin cumhurbaşkanı adayını açıklamak için kente geldiklerini söyledi.

Birgün’ün haberine göre, gazetecilerin “Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın adaylığı kesinleşti mi?” sorusu üzerine Buldan, bugün saat 17.00’de cumhurbaşkanı adaylarını Türkiye toplumuna deklare edeceklerini belirtti.

CHP’nin, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesine ilişkin soru üzerine Buldan, şöyle konuştu: “Yolları açık olsun. Tabii CHP’nin verdiği karar, kendi kararları ve iradelerine saygı duyuyoruz ancak cumhurbaşkanı seçiminde HDP’nin göstereceği adayın özellikle kazanacağına olan inancımızı ifade etmek istiyoruz. İkinci tura da HDP’nin adayı kalacak.”

Görüşme daha sonra basına kapalı devam etti.