Sözcü Plus Giriş

Mustafa Sarıgül’den kurultay yorumu

CHP’de bir süredir devam eden kurultay tartışmalarına Şişli eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı. Kırklareli Lüleburgaz'da konuşan Sarıgül kurultay çağrılarını doğru bulmadığını belirterek, "Önümüzde yerel seçimler var, içe dönük mücadeleyi bırakıp tüm enerjimizle yerel seçimlere hazırlanmalıyız" dedi.

16:52 -

Mustafa Sarıgül, dördüncü dönem belediye başkanlığı yaparken milletvekili adaylığı için istifa eden Lüleburgaz eski belediye başkanı Emin Halebak'ı ziyaret etti.

Lüleburgaz CHP ilçe merkezinde gerçekleşen ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplayan Sarıgül, CHP'deki kurultay tartışmalarına da değindi.

Kurultay çağrılarını doğru bulmadığını ifade eden Sarıgül, “Önümüzde yerel seçimler var; bu süreçte içe dönük mücadeleyi bir kenara bırakıp enerjimizi seçimlere harcamamız gerekiyor. Bu tartışmalar partimizi yıpratır ve zarar verir” dedi. Seçimlerde bir oy fazla nasıl alacağız, bir belediye başkanlığı fazladan nasıl kazanacağız, buna yoğunlaşmak zorundayız” dedi. Partilerin yerel seçim adaylarını bir an önce açıklamaları gerektiğini de belirten Mustafa Sarıgül, “Seçimlere 45 gün kala açıklanan adaylar projelerini anlatmak için yeterli süreyi bulamıyor. Bu nedenle belediye başkan adayları en az seçimden altı ay önce açıklanmalıdır. Başarılı olabilmemiz için bunu yapmak zorundayız” dedi.

Daha sonra eski başkan Emin Halebak ile birlikte Lüleburgaz esnafını ziyaret eden Mustafa Sarıgül, belediye binasına da geçerek burada yeni baskan Murat Gerenli’den belediye çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Son güncelleme: 18:06 01.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more