Sözcü Plus Giriş

Naci Bostancı kimdir? Naci Bostancı AKP grup başkanı oldu…

Naci Bostancı kimdir? AKP'nin yeni grup başkanı Naci Bostancı oldu ve Naci Bostancı hakkında detaylar merak edilmeye başlandı. İşte AKP'nin grup başkanı olan Naci Bostancı'nın kısa özgeçmişi ve hayat hikayesi.

Güncellenme: 12:28, 07/07/2018
Naci Bostancı kimdir? Naci Bostancı AKP grup başkanı oldu…

Naci Bostancı’nın adı AKP grup başkanı olarak açıklandı. Naci Bostancı’nın TBMM’nin sitesinde yer alan özgeçmişine göre kısa hayat hikayesi şu şekilde…

NACİ BOSTANCI KİMDİR?

2 Ağustos 1957’de Amasya’da doğdu. Baba adı Osman, anne adı Elif’tir.

Akademisyen, Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bölümünde tamamladı. 1990’da doçent, 1996’da profesör oldu.
Siyaset bilimi ve iletişim bilimleri alanında dersler verdi. Halkla ilişkiler ve tanıtım bölüm başkanlığı, dekanlık görevlerinde bulundu. Değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesinin yanı sıra 17 kitabı yayımlandı.
24. Dönemde Amasya Milletvekili seçildi. TBMM Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, Türkiye – Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu. Yine aynı dönemde AK PARTİ Grup Başkanvekilliği görevini ifa etti. TBMM Başkanvekilidir.
İyi düzeyde İngilizce bilen Bostancı, 2 çocuk babasıdır.