Sözcü Plus Giriş

Niğde valiliği tatil açıklaması yaptı! Niğde’de 27 Aralık’ta okullar tatil mi?

Niğde'de okullar tatil oldu mu ve Niğde'de hava durumu nasıl olacak sorusu kar yağışının devam etmesi nedeniyle merakla araştırılıyor. Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde ulaşımda aksamalar sürerken özellikle veliler ve öğrenciler valilik tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi.

08:00 -
Niğde valiliği tatil açıklaması yaptı! Niğde’de 27 Aralık’ta okullar tatil mi?

Niğde yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgasından yoğun şekilde etkilendi. Niğde’de süren kar yağışı sebebiyle okullar tatil olacak mı sorusuna cevap merakla aranıyordu ve Niğde Valiliği’nden açıklama geldi. Niğde’de kar ne kadar sürecek? İşte Niğde’de kar tatili detayları…

NİĞDE’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Niğde il genelinde bugün eğitime bir günlüğüne ara verildiği bildirildi. Ayrıca açıklamada, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Okullara kar tatili! Hangi illerde okullar tatil edildi? İşte kar tatili ilan edilen iller…

NİĞDE’DE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Sakarya, Ordu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Diyarbakır’da kuvvetli yağmur, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Son güncelleme: 08:49 27.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more