Sözcü Plus Giriş

O başkan Sözcü’ye konuştu: Her şeyim yasal

MHP’nin, “Partimizin saygınlığına halel getirici davranışları var” diyerek istifa ettirdiği, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta SÖZCÜ’ye konuştu. Şehirdeki bir benzinlik istasyonu ruhsatı için HDP’li belediye meclis üyeleri ile işbirliği yapmakla suçlanan Karaçanta, “Ruhsat kararı alındığında ben yoktum, yapılan tüm işlemler yasaldır’’ dedi.

Kamil ELİBOL
Güncellenme: 14:57, 07/02/2018
O başkan Sözcü’ye konuştu: Her şeyim yasal

MHP'den istifa ettirilen Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Başvuru mevzuata uygun bulunduğu için Belediye İmar Komisyonu'ndan geçmiş. Benim başkanlık etmediğim ve katılmadığım belediye meclisi toplantısında da, oy birliği ile kabul edilmiş. Bu kararda bir şaibe söz konusu değil” diye konuştu.

DOĞU'DAKİ TEK BAŞKAN

MHP'nin Doğu illerindeki tek belediye başkanı olan Karaçanta istifası sonrası Ankara'ya geldi ancak MHP lideri Bahçeli Karaçanta'ya randevu vermedi. Bahçeli'nin talimatıyla MHP'den istifa ederek bağımsız belediye başkanı olan Karaçanta ve Kars Belediyesi hakkında İçişleri müfettişlerince de soruşturma yapılıyor. Müfettişlerin, akaryakıt istasyonuna ilişkin belediye meclisinde alınan imar değişikliği kararı ile 3 adet dolmuş ihalesindeki haksız kazanç iddialarını incelediği öğrenildi. Karaçanta ile birlikte MHP'li 6 belediye meclis üyesi de partilerinden istifa etmişti.;

BAŞKAN MURTAZA KARAÇANTA İSTİFASINI BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

Yayınlanma Tarihi:14:47,