O terörist Karayılan’la görüştü PKK’dan hain plan

Zeytin Dalı Harekatı’nda 2 bin 83 mensubu öldürülen PKK-PYD’nin, misilleme olarak taşeron örgütü TAK üzerinden büyük şehirlerde eylem planladığı belirlendi.

O terörist Karayılan’la görüştü PKK’dan hain plan

İstihbarat birimlerince hazırlanarak devletin zirvesine sunulan raporda, kısa adı TAK olan ‘'Kürdistan Özgürlük Şahinleri'' adlı örgütün, 4 ildeki hükümet, güvenlik ve askeri yerleşke ve tesislere yönelik, saldırı hazırlığında olduğu kaydedildi.

PKK, 2004'den itibaren kanlı eylemlerini taşeron örgütlerine üstlendiriyor. İstihbarat birimleri, PKK'nın yine TAK adını kullanarak “Fedai tarzı” eylem gerçekleştirmek için hazırlık yaptığını tespit etti. 2015'de PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H bünyesinde kurulan sözde Sivil Savunma Birliklerine (YPS) de “Eylem yapın” talimatı verildiği belirlendi.

İRA terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten bir yabancı teröristin de bir süre önce Kandil'de, PKK'nın sözde Yürütme Konseyi üyesi ‘'Cemal'' kod adlı Murat Karayılan ile görüştüğü belirlendi. Bu görüşmede, sivil halkın olmadığı yerlere eylem yapılması ve İRA'nın yıllarca bu tür eylemler yaptığı konuşuldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...